• sağlık bu sağlık. nedir acaba ahlaki çöküşe sebep olmayan? pedofili içeren yayınların ilkokullarda dağıtılması ya da kadınını bir eşya gibi malzeme eden reklamlar mı yoksa evlenme programı adı altında özel duyguların yozlaştırılması mı ahlaki çöküşe sebep olmayan (!)

tanım: her şeye otları karıştırıp iksir misali çare ürettigini sanan modern zamanın çakma severus snape'nin saçmalıklarla dolu bir beyanatıdır.
  • "kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu o'dur."

(bkz: nietzsche)
  • annelerinin diz kapağından tahrik olan bir zihniyetin fikri beyanı.

(bkz: annen de olsa diz kapağının üstü tahrik eder)
  • bizim kukumuz, sizin de pipiniz var. kukumuz ayda bir kez kanar. pipiniz sevişeceğiniz zaman kılıfa ihtiyaç duyar. bu iki materyali tanıtmayan reklamlar olursa, sağlık açısından seçeceğimiz alternatifler hakkında çok da fazla bilgimiz olmaz. o yüzden kukuya ped, pipiye kılıf, ahmet maranki'ye de nahh!
  • tuvalet kağıdı reklamında kaç yaprak yettiği, ne kadar yumuşak olduğu ya da emiciliği ile ilgili ayrıntılar ne kadar ahlaksızsa, ped reklamı da o kadar ahlaksızdır. reklamı görüp de bir erkek olarak ayarların değişmiyorsa, markete bir koşu gidip orkid gece alıp kiloduna takmadıysan eğer, bu reklam senin ahlakında nasıl bir çöküntüye sebep olmuş olabilir ki?

15-16 yaş civarındayken ped aldığımda utana sıkıla kasaya götürürdüm. ve genelde kimse görmesin diye kamufle etmeye çalışırdım. aman allah'ım birisi görse adet gördüğümü anlar; halbuki genç bir kız olduğumu gördüğünde bu ayrıntı aklına dahi gelmez.

aldığın prezervatifi saklamak da bu duruma dahil.. o prezervatifi birisi görürse cinsel hayatının olduğunu anlar ve çok ayıp olur. diğer taraftan, kimse çocuğunu yanında taşırken utanmıyor. sonuçta o çocuk da çook "ahlaksız" eylemlerin ürünü değil mi; şu kadar çocuğum var demek bir övünç kaynağı ama..

evet bazı şeyler insanın mahremi olmalı ama sizin kafanızda oluşturduğunuz gizleme ve saklamanın bir sınırı yok. bu ülkenin devlet kanalında hamile kadınlar sokağa çıkmasın dendi; çünkü "kocasıyla seks yapmış ve karnında onun çocuğunu taşıyor, cümle aleme bunu ilan etmek hiç olur mu" diye düşünüyorsunuz değil mi? yeter artık; bir salın, bir bırakın şu insanları.

edit: imla
  • “ped almak ekonomik çöküntüye sebep oluyor” desek daha doğru sanki çünkü ahlaklı olsak da olmasak da regl oluyoruz.
  • birgün gazetesinin haberine göre, ahmet maranki‘ye ait bir iddia.

ahmet bey çocuk istismarı hakkında neler söylemiş merak konusu.

birgün linki

bir de demiş ki, yayınlayanların kellesi alınmalı.
  • kesinlikle doğru beyan. ped reklamları, müzikleri, görüntüleri o kadar güzel ki geçen gün markette az daha molped alacaktım. naparım diye düşündüm götüme bağlamak aklıma geldi.
  • bence kadınların regl olması ahlakı bozuyor. kadınlar regl olmasın bu iş huzur içinde çözülsün.
  • kız gazlı içeceğin ne günahı var ona niye atar yapılmış.

yobaz a bak ped ve gazlı içecekten rahatsız oluyormuş fantaziye gel .
hesabın var mı? giriş yap