• cem yılmaz'ın ürün yerleştirme konusunda ders verdiği film. ancak bu kadar güzel yerleştirilir ürünler, sponsorlar böyle güzel reklam edilir.
    severek izledik efendim kardeşim ve ben düz halk olarak.
  • bugun izledim. gayet basarili bir film. komedisi de drami da dozunda.
    her seyi de elestirin zaten.
  • zeki demirkubuz'un övüldüğü , nuri bilge ceylan'ın ise dolaylı olarak yerildiği bölümler var film içinde.

--- spoiler ---

filmin başlarında korsan filmlerle ilgili bir mesaj veriliyor. içerik aşağı-yukarı şu; tamam anladık önüne geçmek imkansız bunun ama bari yerli filmlerin korsanını basmayın. ülkede harcanan emeğe yazık. filmci zafer bunu söylerken elinde zeki demirkubuz'un en başarılı filmlerinden biri olan kader'in korsan basımı var ve filmin adı açıkça verilmeden filmi öven 1-2 cümle sıkıştırılmış araya. filmin, ilerleyen bölümlerinde ise tansu biçer'in canlandırdığı karakter, festival filmleri çeken _yanılmıyorsam_ veli bilgin isimli bir yönetmenin asistanlığını yapıyor ve dükkana gelip filmde kullanılmak üzere ismini şu an hatırlamadığım bir şey arıyor. bu sırada filmci zafer ile tansu biçer'in canlandırdığı karakter arasında; şu festival filmi yönetmenliği de kıyak iş. arada sırada bi film çekiyorsun. oradan aldığın ödülden kazandığın paranın üçte ikisini cebe indirip kalanıyla da yeni film için bütçe ayarlıyorsun. ama settekiler de yarım ekmek kaşara talim. gibi bir diyalog geçiyor.

filmde, veli bilgin olarak geçen ve festival filmleriyle özdeşleşen yönetmen kuvvetle muhtemel nuri bilge ceylan. festivallerden sonra alınan ödül sonrası kazanılan paranın miktarı ve bu paranın nasıl kullanıldığını, nuri bilge'nin set ekibine yarım ekmek kaşara talim ettirip ettirmediğini bilemiyorum ama cem yılmaz, zeki demirkubuz mu nuri bilge ceylan mı? sorusunun , kendi adına, cevaplamış oluyor böylece.

--- spoiler ---
  • izlemekten keyif aldığım film. gereğinden biraz uzun ve bazı göndermelerin kör göze parmak olması dışında bir sıkıntı görmedim.

--- spoiler ---

zerrin tekindor'un film içinde film rolüne bürünüşü ve çıkışına bayıldım.
    --- spoiler ---
  • bu filmi beğenmeyen gitsin götünü parmaklasın. ayı güzel film, buradaki ahmaklara bakmayın, gidin izleyin.
  • muhtemelen gitmeden önce okuduğunuz, önümüzdeki günlerde de okuyacağınız eleştirilerin (bok atmaların değil) alayı doğru. evet reklam meselesi illallah dedirtecek kadar, evet filmin ilk bölümündeki komedi sert bir virajı hızla alıp ikinci bölümde uzun bir drama dönüyor ve son onbeş dakika tekrar piç kasa bmw ile arka kaydırmalı şekilde mutlu sona bağlanıyor ki şahsen bana o mutlu son fazlasıyla battı, evet film bu unsurlar içinde de oldukça yalpalıyor falan filan. lakin "film nasıl"dan ziyade "nasıl zaman geçirtiyor" diye sorarsanız, güzel demekten kendinizi almanız zor. hoş, naif detaylar güldürü öğelerinden daha çok gülümsetiyor insanı. bi dünye güzel alıntı, küçük hoş diyalog ve detay ile zengin bir film esasen. en kötü filmi falan denmiş ama bence arog çok daha sabun köpüğü, kıytırık bir filmdi. neyse gidin izleyin iyi zaman geçireceksiniz. iki üç yıl sonra bir kış pazarında televizyonda gösterildiğinde yine keyif alacağınız bir film olabileceği kanısındayım. yukarıda bahsettiğim, fazla göze batmayan ama bence çok hoş bir diyalogla da bitireyim:

-spoiler!-

-baba bak oyuncak çok pahalıymış
    -pahalı değil oğlum, kıymetli

-spoiler!-

not: oha ne kadar liberteryan bir entri oldu lan şimdi farkettim. getir ağzıma sok amına kodumun pepsi'sini getir. hah tamam, oldu.
  • beğenmeyenlerin ciddi kalbini kıracağım cem yılmaz'ın tartışmasız en en en güzel filmi.ne zamandır izlediiğim filmler bir daha yüzüne bakayım hissi uyandırmıyordu bu filmden çıkar çıkmaz yeniden başlasa keşke dedim.hokkabazla asla kıyaslayamam çünkü o filmde gerçekten olmamış bir şeyler vardı bunun ise gerçekliği,samimiyeti,duygusu,karakterleri içime işledi ...dalağı düşük bir tip değilimdir ama filmdeki kediye bile 5 dakika güldüm.izleyin izlettirin .
  • eşkıya ve avatar filmlerini izlemeden gidilmemesi gereken cem yılmaz filmi. bu filmleri izlemedikten sonra eşkıya sahnelerine gülmek pek mümkün değil, avatarı da aynı şekilde...
  • beklediğimden kat kat fazla güldüğüm film.
    on puan.
  • adana'daki galasına gittiğim, hokkabaz kıvamında, güzel bir kurguya sahip film. tavsiye edilir.
hesabın var mı? giriş yap