şükela:  tümü | bugün
 • eğitici ve öğretici oyun vidyoları yayınlayan bir youtube hesabı. vidyoları çeken gamer'ın kadın olması türk gaming camiasında oldukça ender bulunan bir şey ve hayret ettirse de türk esporu açısından sevindirici.

  şu kanalın adresi; https://www.youtube.com/…l/ucpq7oqbn28oucvm692ixhfg

  bu da suç ortağı mıdır kendisi midir artık: (bkz: koalamsı kedi) (kendisiymiş)

  son zamanların popüleri pokemon go ile alakalı güzel bilgiler de veriyor ama özellikle hearthstone heroes of warcraft oyunu için her hafta brawl vidyoları çekiyor. ben de oradan biliyorum kendisini.

  bu da facebook sayfası; https://www.facebook.com/peradakihayalet
  bu instagram; https://www.instagram.com/peradakinoob/
  bu da twitter; https://twitter.com/peradakinoob
 • kendisini daha yeni yeni yandere simulator ile keşfettiğim youtube hesabı.

  yerli youtube kanallarının berbatlığı mâlum...

  bu yandere simulator isimli oyun da, içimdeki iflah olmaz anime sevdasından mıdır nedir, çok sevdiğim bir oyun.

  fakat bir gün dedim ki:
  - "ya bu oyunda çok fazla şey var ve ben muhtemelen epey bir şey kaçırıyorum, youtuber'ları izleyeyim göreyim bakalım."

  demez olaydım... yerlisinden yabancısına, herkes oyunu öylesine tuhaf oynuyor ki... (gerçi oyun böyle oynanmaya çok müsait... oyunu ciddiye alıp, ciddi ciddi oynayan bir tek oyunun yapımcısı var herhalde.)
  millet:
  - memeler füze mi?
  - ooooo etek altı fotoğrafı.
  - senpai gel aşçılık kulübünde sevişelim.
  tadında....

  derken, peradaki hayalet ile tanıştım.
  şu sıralar kendisinin yandere simulator dışındaki videolarını izlemişliğim yok ama sıra diğer videolarına da gelecek. şu aralar kolay kolay boş vakit bulamamakla birlikte (bu entry'i bile dolmuştan yazıyorum, ancak böyle zaman bulabildim), akşam geç saatlerde eve döndüğümde; yemek yaparken, bulaşık yıkarken vs. kendime boş vakit yaratıp, bir yandan telefondan kendisinin videolarını izliyorum...

  samimi söylüyorum, çok underrated kalmış bir kanal bu. hak ettiği ilginin çok çok altında şu anda...

  (şimdilik sadece yandere simulator'lerini izlediğim için onun hakkında konuşabiliyorum ama) oynayacağı oyunu önceden araştıran, seyirci isteklerini göz ardı etmeyen, bir bölüm için oldukça uğraşan, konu hakkında önceden araştırma yapan, oyun yapımcısının söylediklerinden, güncellemelerden, yeniliklerden, oyunun çıkış tarihinden, sürüm notlarından vs. bahseden; oynanışı, tuşları, kontrolleri vs. oturup anlatan; yani yaptığı işe özenen bir kanal.
  sohbeti de oldukça güzel. (hatta yandere simulator oynayışına ilk denk geldiğimde, saniyede 4-5 fps oynadığı için videoyu kapatmak üzereydim, fakat sohbeti muhabbeti sardı.. "hmmm az daha izleyeyim bakalım" dedim, bir baktım bağımlısı olmuşum.)

  ve sormak istiyorum...
  yahu bu kanalın niye 22 bin abonesi var?

  gerçi türk youtube izleyicisi kitlesinin hedefi belli.
  minecraft çek, lol çek, küfür et, challenge yap, slime havuzu yap vs. vs. topla izleyiciyi...

  bu kız da gidip:
  - tüm okul göğsümü gördü!
  - mağaza çalışanı kabine girip tahrik edicisin dedi.
  - herkesin içinde ıslandım!
  şeklinde saçmasapan berbat videolar çekseydi, bu kız da çok izlenirdi. (evet duru önver, sana gönderme yapıyorum, berbat bir kanalsın.)

  ..
  fakat dönüp peradaki hayalet kanalına bakıyorum... neden daha önce keşfetmedim diye kendime kızıyorum. ama bir yandan da seviniyorum, zira izleyeceğim çooookkk videosu var şu anda bu kanalın.
  türkiye'de o kadar berbat kanal arasında aradan sıyrılan nadir ve kaliteli kanallardan biri olduğu için kendisini içtenlikle tebrik ediyorum, ve şu saatten sonra da abonesi olmakla birlikte, çevremde falan reklam edeceğim kişidir kendisi.
 • abone sayısını küçümsememek lazım (ben bunu yazarken 25 bin civarı abonesi var). kendisini hearthstone videoları çekerken keşfetmiştim, o zaman kanalı daha yeni açılmıştı ve -şimdi sallayacağım ama- abone sayısı herhalde 3 haneli bir şeydi. o zamandan beri çizgisini hiç bozmadan bu sayıya ulaşması bence çok iyi. mutlaka daha da artacaktır. abla kalp atar mısıncı kitleye, onların seviyesine düşmeden hitap edebilmek bence büyük başarı.