• hamsterına versen koklayıp kıçını döneceği lor peyniri olmuş 50 lira, süzme peynir olmuş düzme peynir, kaşar diye iteledikleri neyden yapıldığı belli olmayan tost peyniri olmuş 110 lira, labne dedikleri yoğurt olmuş 80 lira, tulum gravyer parmesan cheddar çıkmış şampiyonlar ligi yarı finaline...

millet hala nasıl çıldırmiyor bu toprakların insanı sabah peynirsiz kahvaltı yapamaz ne yiyor bunlar sabahta mi makarna yiyor ekmek arası anlamış değilim.

tanım: herkesin tertemiz delirdiği fiyatlardır.
  • (bkz: başlıkta unutulan t harfinin kimsenin çıldırmıyor olması)
  • iyi peynir bulamamak daha çok çıldırtıyor
  • inanılmaz olay. birkaç ay öncesine kadar en kötü migros kaşar yerken şuan kaanlar lor'dan başka peynir yiyemiyorum. sütü de bıraktım tamamen, günde 11 lira süte mi vereceğim bir de? yiyebileceğim sadece yoğurt, tavuk ve çok az miktarda kırmızı et kaldı. bu vesileyle karbonhidrat da yemeyince çok hızlı kilo vermeye başladım. şükürler olsun bize lor peyniri yediren hükümetimize, sayelerinde zayıflayabiliyoruz artık.
  • peynir fiyatlarına mi yoksa kimse peynir yemek zorunda değil yazan trole mi çıldırayım bilemedim.
  • hem peynir zararli degil mi yemeyiverin diyen bi dalyarrak cikmayacak mi daha?
  • yıllara göre beyaz peynir fiyatları.

2018: 26.50
    2019: 26.95
    2020: 29.75
    2021: 57.80
    2022: 140.00
  • çıldirtan fiyatlara ulaşmıştır.

arkadaşlarla toplanıp pide yaptıralım dedik. kendi malzememizi kendimiz hazırlayıp, fırına verecektik. arkadaşlar peynirli yapalim, kıymalı pahali olur dediler. peynirli yapmaya karar verdik, gittik peynir almaya baktık ki kiymadan daha pahaliya geliyormuş peynirlisi. biz de kıymalı yapmaya karar verdik.
    az kalsın daha çok para verip sade peynirli yiyecektik.
  • ben çıldırıyorum.

olgunlaştırılmış peynirler üç harflilerde bile 75kg/tl olmuş.
  • bugün migros'taki çoğu peynire %10 ila %13 arasında zam gelmiş. ben artık çıldırdım.
hesabın var mı? giriş yap