• bu kadar ovulen, goz onune gelen ve hatta aslinda iyi de performans gosteren bir oyuncunun gelecegi noktalar bellidir esasen de; iste olay ingiltere'de gectigi icin insan hep bir onyargi ile kuskuya dusuyor.

bu herifler adadan kim ciksa 2 gun icinde "yeni pele", "best'in yeniden dogusu", "ingiltere'ye kupayi getirecek jenerasyonun en onemli parcasi" moduna giriyorlar. adamlar ne kadar iyi olurlarsa olsunlar beklentinin altinda kaliyorlar.

son dunya kupasi haric kendini sacmalik derecesinde buyuk goren iki milli takim vardi hep. biri ingiltere, digeri de malum turkiye. neyse konu dagilmasin, iste ingilizler bu eziklikle ve premier league'in sahip oldugu inanilmaz rezervler ile hep buyuk oynayip bu elemanlari harcadilar yillarca. andy caroll nedir amk mesela?

bu cocuga aynisi yapilirsa, bu ogutucuden cikamaz gibi geliyor. isin kotusu manchester city gibi bir takimda ne alt yapi onemi, ne de "kendi oyuncum" kulturu var. pep guardiola da benim pek guvendigim bir tip degil bu konuda. ancak hakkini da teslim edelim, foden'i izleme sansi da buldum. hangi mac oldugunu hatirlamiyorum ama sergio aguero'nun sakatliktan dondugu bir kupa maciydi ve bu cocuk da hic siritmadan, gayet guzel sekilde yardiriyordu orta sahada. ligde de sanirim bir kac kez gordum, dikkat cekici isler yapmadi ama siritmamisti da sanki. milyar euro'luk kadroda bundan daha fazlasini beklemek de haksizlik olur sanirim.

david silva yavastan cekilecek desek de arap yine icip icip transferin bokunu cikaracaktir. bosalan yeri foden doldurabilir mi hemen supheli. aksi durumda da kendisini orta dereceli premier league takimlarinda dolasan ingiliz topcularindan biri olarak gorebiliriz.
  • an itibariyle devam etmekte olan 20 nisan 2019 manchester city tottenham maçı'nda gol atarak, premier lig'de gol atan en genç 3. oyuncu olmayı başaran, genç futbolcu.
  • tanım: ben messi’yi dünyanın en iyi oyuncusu yapacakken o beni en iyi hoca yaptı diyen guardiola’ nın , hakkında çalıştığım en yetenekli futbolcu diye bahsettiği wonderkid.

bir sn hocam , çalıştığın en yetenekli futbolcu nasıl bu çocuk olabilir ? bir kaç videosunu izledim dünya çapında çok yetenekli diyebileceğimiz, oynadığı takımda ise ekstra sırıtmayan bir çocuk. bu adamı sen nasıl messi’den yetenekli addedebilirsin. fanatik bir ronaldospor olarak yetenek olarak messi’ den daha yetenekli bir topçunun gelebileceğini zannetmiyorum, kendi çağında zaten yaklaşan yok. messi, top kontrolünde , saklamada bir numara topçuyken bir de boyuna göre çok süratli. oyun zekasını ve görüşünü konuşmuyorum bile. bu çocukta hazard yeteneği bile görmüyorum. ha gelecekte en iyi futbolcu olabilir ancak bu en yetenekli olmaktan bağımsız bir mesele. pep çok çiğ bir açıklama yapmış , seni heyecanlandıran bir futbolcu doğuyor olabilir ama sen de eşeğin götüne su kaçırma be hocam.
  • pep guardiola kendisi için gördüğüm en yetenekli futbolcu demiştir. zaman gösterecek bize her şeyi ama bence büyük bir futbolcu olacaktır.
  • vay mk. ben messi olucam şu quardiola nın yüzüne bakmam artık. şu sabiyle kendini bir tuttugu için. videolarına baktım, elbet bişeyler var ama messi o yaşta da milleti ipe diziyodu. topu ayağına aldıgı günden beri durmaksızın gol ve asist yapıyor. bu arkadaşın öyle çok ta sivrildiği bi tarafını göremedim.
  • guardiola bu adama çalıştığım en yetenekli futbolcu diyor ve bu teknik adam messi , robben şuanda aguero gibi adamlarla çalışıyor umarım haklıdır ..

nasıl bir oyuncu olacak göreceğiz..
  • (bkz: phil foden/@ceyar i kim vurdu)

mc---2000 (19)---man city---back up
    ''oynadigi az sayidaki maclarda harika top oynadi. pep guardiola pezevenginin degil de jurgenn klopp*, frank lampard* veya ole gunner solskjaer* yonetimi altinda olsaydi, simdiye coktan kadroda rotasyonda kullanilan bir oyuncu olmustu. kendi jenerasyonunun en iyisi ve simdilik tek superstari jadon sancho, zamaninda bu yuzden manchester city'den borussia dortmund'a kacmisti zaten. ne de iyi yapti!''

üst sıralardan girmeyi başardığı liste için bakınız;
    (bkz: 2019-20 sezonu 19 yas alti genç yetenek listesi/@ceyar i kim vurdu)
  • manchester city burnley maçında çok iyi performans göstermiş olan genç ingiliz.

gelecekte adını çok fazla duyacağız. stili çok iyi.
  • yeni jenerasyonda adından en çok bahsedilen topçulardan olacak. müthiş bir oyun görüşü var.
hesabın var mı? giriş yap