şükela:  tümü | bugün
  • kıymalı pidesini beğenmediğini belirten arkadaşımı şef garson "bir pideden beklentiniz nedir? etimiz en iyisi olduğu için mi beğenmediniz? en son nerede pide yemiştiniz?" diye esir almaya çalışıp, piyasadaki birkaç pidecinin et aldığı yerlere giydirerek yanımızdan uzaklaştı.

bu arada kaşarlı ıspanaklı kapalı pidelerini tavsiye ederim.
  • ankara anatolium'da var.
    100.yıl 'dan tee ikea'ya otobüsle gidince ağzı dışarda kalmış biz aç bünyelerin imdadına yetişti burası.
    pidesi çok güzel, ve de pahalı değil.
    hizmet hızlı. severek ayrıldım efem.

edit: kentpark'ta da var bu güzel pideciden. tee anatolium'a gitmenize gerek yok.
  • fiyat/performans oranı oldukça iyi olan pideci. gün itibarı ile bir porsiyon kuşbaşılı pide 6,50 tl idi. kutu içecekler de 2 tl.

pidesinin lezzetli ve hamurunun kıvamı oldukça iyiydi.
  • açıkçası fast-food olarak yediğim pideler arasında hatırı sayılır bir tada sahip firma. gerçi hd group yazısını görünce bir şüphe etmedim değil. pideleri de ucuz. diğer yandan normalde 6 dakika olması gereken sipariş süresi bize 18 dakika olarak yansıdı. meğer fişleri karıştırmışlar. neyse pide güzeldi o yüzden affettim.
  • fast food restoranı geçinip kuşbaşılı pide siparişini 15 dakikada (o da "n'oldu bizim pide" şeklindeki uyarı üzerine) hazırlayan hd group pidecisi. aceleye geldiğinden olsa gerek, çiğ etleri bir güzel yedik.
  • metro city şubesi başarılı* olan pideci. pidesini seven sevmeyen olabilir, ama ucuzluğu herkesçe malumdur. istanbul'da fiyat olarak 2 katı veya fazlası fiyata sahip olup da 3 lira etmeyen pide yapan tonla yer var. burası da mutlaka denenmeli.
  • ucuzdur, göreceli olarak lezzetlidir. hafta sonları kimi avm şubelerinde kuyruk oluşuyor önlerinde.

künefesinin 3.90 tl olması da bir artı!
  • kaşarlı pidesi dillere destan lezzette olan ve 6,5 tl gibi cüzi bir fiyatla sunulan pideci.
  • antalya terra city'de karışık olanını yediğim, bir avm mağazasına göre güzel pide yapan ve hd iskender'le aynı gruba ait olması beni şaşırtan* restaurant.
  • merakımdan gidip kısmen memnun kaldığım pideci. şöyle ki hamur konusunda oldukça başarılılar. hatta istanbulda pideci kisvesi altında hayvan gibi restaurantlar açıp insanların cebine elini sokan çoğu pideciden daha iyi.

ancak malzemeleri berbat. hepsini deneme maksadıyla karışık pide istedim. kaşar, kuşbaşı ve kıymalıydı. et kalitesi yerlerdeydi. gerçekten çok kötü. ama kaşar ne kadar kötü olabilir, sonuçta eriyor filan.

sonuç hamuru güzel et olan malzemeleri kötü pideci. kaşarlı pidesi yenebilir.

imza: pidenin harman olduğu yerden çıkan bir yiğit!