• ödevi muhtemelen bunlardan biriyle hazırlamış olan nesil.
  • ömür törpüsü nedir öğrenmiş nesildir.
    aman ya o nasıl bir eziyettir.
  • o değil de bu efsane nesiller hep 80-90 arası doğumlulara tekabül ediyor. 3 aşağı 5 yukarı hep aynı

ne efsaneymişsiz arkadaş !
  • -beyaz kağıdın altına çizgili kağıt konulur.
    -sıfır hata yapmak için önce kurşun kalemle hafiften yazılır.
    -üstünden pilot kalemle geçilir.
    - kuruduktan sonra gözüken yerler silinir.
    özenle hazırlanmış ödev baş tacı edilerek öğretmene teslim edilir, öğretmen ise masasına fırlatır.
    daha sonra bu kadar özenmeme yemin edilir.
  • alta çizgili kağıt koymasına rağmen sayfa sonlarına doğru el yazısına hafiften halay çektiren nesildir. "kelimeyi ortadan bölüyor ve alta geçiyorum" çizgisi sayfa kenarlarını süsler çünkü word'deki satır düzeni ayarı yoktur bu nesilde, farklı bir emek ürünüdür o ödevler. öğrenilen ilk küfürler bu ödev süresince test edilerek kişinin lugatına girer.
  • pilot kalemi öpte başına koy,dolmakalemle dönem ödevi hazırlamış bi nesilde var.
  • ınternet, yazici, cikti bulmak zor oldugundan, hazirlamis oldugum michael jackson odevi icin ansiklopediden adamin resmini hunharca kesip odeve yapistirmisligim vardir. tabiki her harfin basinda kocaman nokta birakan ve elin heryerine bulasan pilot kalemimle
  • aynı zamanda büyük çoğunluğu a4 kağıtlarının kıymetini bilir bu neslin. tek tek alıyorduk, mazallah kalem taşarsa yada iki cümleyi birbirine karıştırıp hatalı yazarsak üzülürdük. yine de o hatalı kağıt asla direk çöpe gitmez arkası başka derslerde yada not almak için abla tarafından küçük not kağıtlarına dönüştürülürdü. fazla özenmeyen yada o an elinde fazla a4 olmayanlar alttaki çizgili a4 e rağmen satırı yamuk yazmışsa devam ederdi ve öyle teslim ederdi ödevi. satırı yamuk yazmak daha affedilebilir gelirdi gözümüze. tabi olum, nasıl o kadar para verelim, simit ayranı 250 bine aldığımız günlerdi. vay be.
  • allah vergisi yazım güzel, o dönem yazıcı denen nimet bizim topraklara ulaşmamış, şekilci eğitim sisteminin neferi öğretmenlerimiz de güzel yazılmayan ödevlere sıfır vermekte, krizden fırsat para karşılığı epey ödev yazmıştım. babamın istiflediği sıra sıra ansiklopediler sağolsun. çok güzel para kazandım.

ödevler mi? hepsi çöp.
  • pilot kalemle yazdığımız gibi bir de hata yapınca (hay bin kunduz!) kibrit çöpünün ucuna pamuk dolayıp çamaşır suyuna banıp hatalı yere dokundurmak suretiyle silerdik de:) ha evet o zamanlar kulak çubuğu lükstü :) beyaz correctorlar da henüz bim'e düşmemişti .. zaten o zaman henüz bim de yoktu :)))
hesabın var mı? giriş yap