• elazığ / harput'ta bulunan ve etin her türlüsünü yiyebileceğiniz lezzet adresi. yolu buraya düşenlerin muhakkak uğraması gereken bir mekan. kendine özel sosları ve patlıcanlı söğürtmesi meşhur. özellikle söğürtme muhakkak denenmeli.fiyatların biraz tuzlu olduğunu söylemekte fayda var. ancak etlerin lezzetini görünce fazla sorun edilmiyor hesap.
  • günübirlik bir görev dolayısıyla elazığ'a gittiğimizde, müdürümüzün ısrarla harput'a çıkarıp götürdüğü mekan. hava soğuktu, yağmur vardı falan filan ama kara kış bastırsa gene de gidilir aga!.. pirzolası da nefis, soslu kebabı da!.. patlıcan söğürmeyi saymıyorum zaten, o başka bir evrene açılan kapı gibiydi adeta!.. bir de dolangel tatlısı yedin mi üstüne, offf!..

yediğin içtiğin senin olsun denir ya, burası için geçerli değil!.. elazığ'a yolu düşen uğramalı bence.
  • yakın arkadaşımın düğünü vesilesiyle hatır için çiğ tavuk yenir felsefesiyle kendimi teselli ederek gittiğim elazığ'dan aklımda kalacak tek güzellik olabilir, harput kalesi'nin ihtişamlı görüntüsüyle beraber. önce patlıcandan nefret eden beni söğürtmeyle ve yanında çatal olarak kullandığımız kuru lavaşla mest etmiş, yufka ekmeğiyle gönülleri fethetmiş, soslu şiş kebabı ve pirzolasıyla da ölüm vuruşunu yapmış mekandır. ayrıca etin kralını yiyebileceğiniz birçok mekan vardır ülkenin dört köşesinde (nusr-et demiyorum küfretmeyin hemen) ancak bu kadar kibar ve güleryüzlü personeli, bu kadar sade ve kaliteli hizmeti bulabileceğiniz yer azdır. fiyat çok denilmiş ancak istanbul'da aynı lezzette bir menü siparişi 3 katına patlardı bize bunu gördük. dolangel tatlısı ile finali yaptığımızda çoktan erimiştik bünyesel bazda.

bir insan aile isteği de olsa istanbul'da yaşarken, arkadaşları ankara, izmir vb. yerlerde bulunurken neden elazığ'da düğün yapar sorusunu soruyorduk orada kaldığımız süre boyunca ama cevabımızı almış olduk bir nevi. bir kere elazığ'a yolunuz düşerse zaten görmeniz gereken ilk yer harput kalesi, çok da fazla tarihi yer opsiyonunuz yok. bu nedenle hazır kaleye çıkmışken pirzolacı yusuf'un butik kebap salonuna da uğramamazlık etmeyin, naslolsa koku sizi çağıracak.
  • ankara çukurambar'da "pirzolacı" diye açılan yer bizzat yusuf usta tarafından açılmış. elazığ'daki lezzet kayıpsız olarak sunuluyor diyebilirim. söğürme dahil 45-50 tl civarı bir hesapla çıkılabiliyor. soslu filetosunu yemeden ölmeyin.
  • mekan tipik akpli mekanı ancak pirzolası, soslu filetosu ve tereyağlı bonfilesi enfes. ankara’nın kesinlikle en iyi et restoranlarından.
  • ulan bu etler madem bu kadar lezzetli olabiliyor da diğerleri ne b.k yiyor acaba diye düşüncelere sevk eden mekan
  • soslu et, et yemem diyenlerin de kesinlikle soslu tavuk yemesi bundan öte ben veganim et yemem diyorsanız patlıcan sogurtme ile karnını doyurmasi gerektiği mekan.

isterseniz, bu adamlarin yaptığı gibi kaliteli şeyler yapılabiliyormus.

harputa gidip burada yemek yemeden gelmeyin.
hesabın var mı? giriş yap