• an itibariyle caylak ve lanetli kişi. bu cok agır oldu ama caylak tamam da lanetli agır geldi sahsıma.
  • rize'nin güneysu ilçesinin rumca adıdır. başbakan recep tayyip erdoğan başbakan olduktan sonra bölgeye gittiğinde potamya'nın gururu ve potamya'ya hoşgeldin yazan pankartlarla karşılaşmış ama rahatsız olmamıştır.

bölge halkının bir kısmı sonradan müslüman olmuştur. çünkü bunlar rum'dur. başbakan geldiğinde rumca pankartlar kullandıklarına göre başbakan'a yakınlık hissetmektedirler. çünkü başbakan'ın annesi de güneysu'ludur. işin aslı annesi güneysu'ya gürcistan'ın başkenti batum'dan gelmiştir. başbakan tayyip, gürcistan ziyaretinde, gürcistanlı yetkililere de gürcü olduğunu söylemiştir.
  • (bkz: pirihoz)
    (bkz: dumankaya)
  • bir ilçenin adi iliyle bu kadar guzel kel alaka olabilir.
    (bkz: rizepotamya)
  • dipnot kendileride rum asılllıdır.
  • osmanlı rus savaşlarında aşkenazi yahudilerin ve rum kökenlilerin sürgün edildiği ve şimdi rize'ye bağlı olan türkçesi güneysu diye bilinen köy. ismi rumca'dan gelmektedir
  • rumca "iki akarsu arasinda kalan toprak" demekmis.

(bkz: mezopotamya)
  • bugun itibariyle instagramda reklamin ne kadar iyi bir sey oldugunu tekrar gordum
    baska bir hesaptan potamyaya baglandim
    makarna; kirmizi cizgim, zaafim oldugu icin hemen yukseldim
    bir adet yesil mercimekli tagliatelle, bir adet nohutlu penne ve bir adet kirmizi mercimekli tagliatelle siparis ettim
    fikir guzel, olusturduklari profil, paylasimlar da basarili, hesaptan receteler de paylasiyolar alip evde deniyorsunuz boylece (guzel strateji)
    kutulari da surdurulebilir yasama destek ve her kapak bir porsiyon (bkz: swh)
    ama yakinda makarna acma makinesi alacagim icin ise direkt olarak girip tum bunlardan filtremis ediyorum kendimi hihi
hesabın var mı? giriş yap