• diğer kargo şirketleri gibi alışveriş siteleri indirim yoğunluğunu bahane edip, kimliğimi getirmeyi geciktiren firma. ankara’dan geldi de şurda yarım saatlik ilçeden gelemedi.
  • sadece mektup olayında kullanılması gereken firma
  • hepsiburada dan sipariş etmiş olduğum 15.6 inclik notebook u şube içinde arayıp da bulamayan firma. ürün cuma günü şubeye ulaşıyor, dağıtım gecikeceği için bizzat arayarak doğrulatıp teslim almaya gidiyorum ve sonuç olarak kargo ortada yok birkaç gün geçecekmişte merkeze dağıtımlar yapılacakmışta gelecek hafta içinde ortaya çıkarmış arada kargo. sık sık olurmuş zaten.*

edit: eklemeden geçmeyeyim; peki ortaya çıktı ne zaman ulaşır elime diye bir soruyorum ve cevap: "siz daha iyi bilirsiniz ama belli de olmaz o bölgeye dağıtım yapan eleman askere gitti ehehe" şeklinde oluyor. insanlar pek bi komik.

onu bırakalım halihazırda kargo daha önceki gün sabah 9 sularında ilime ulaşmış olup 40 dakika mesafedeki başka bir ilçede 25 saat kadar bekledi, bir de o gün bekliyordum aslında kargoyu anlayacağınız. lakin blackfriday mevzusuna istinaden mazur görmüştüm.
  • işini sevmeyen insanların çalıştığı kargocu.

"geldik yoktunuz, gelin şubeden alın." diye yalan söyleyen insanlar; kargo teslimatı işinden nefret eden ve elinden geldiğince kaytarmaya çalışan insanlardır. umarım istediğiniz ve severek yapacağınız bir iş bulunursunuz da bu işi de severek yapacak birileri gelir.

ofis adresi olmasa da ev adresi olsa evde olmadığıma inandıracak hergeleler. öyle de ikna edici konuşuyorlar.
  • 19 kasımda otagtepe'den teslim edilen paketim avrupa yakasındaki evime hâlâ gelmedi.

komik olansa şu: ben sürekli ptt kargo ile paket gönderiyorum. gönderdiğim paketler çok hızlı ulaşıyor gideceği yere. ama birisi bana ptt kargo ile paket gönderirse en az 4 gün sonra geliyor. şansa bak aq.
  • internetten çeşitli alışveriş siparişlerini düzenli veriyorum. bazı siteler kendi tercihleriyle, bazen ben ucuz diye ptt kargo'yu seçiyordum. ama iyice işin suyunu çıkardılar. 5 günde bir kargo neden gelmez? şubede bekletmekten zevk alıyorlar. denetim yok, müşteri memnuniyeti yok. bir kamu verimsizliği örneği.
  • ekşi sözlüğü firma bazında sadece şikayet için kullanmak istemeyenlerdenim. yaşadığım iyi bir örneği de bu yüzden yazmak istedim.
    dolap uygulamasından bir ürün aldım. bilen bilir satın alınan ürünü belirli bir süre içinde onaylamazsanız, 4 gün sonunda sistem otomatik olarak onaylar. benim kargom antalya'dan istanbul'a gönderildi. 27'sinde istanbul'a vardıktan sonra 2 gün kargo hareketi olmadı. dolap uygulamasından onay süresini uzatmasını talep ettim ve 2 aralık pazartesi'ye kadar uzattılar. cuma günü de ptt'ye uğrayıp durumu anlattım. kargonun 2 gündür aynı şubede durduğunu, pazartesi sabahına kadar elime geçmezse görmediğim ürünün ödemesini benden alacaklarını anlattım. postanedeki kişi şubedeki kargo personelini arayıp durumu anlattı ve aynı gün öğleden sonra kargomun teslim edileceğini söyledi.
    kargom gelmedi. bugün, pazartesi günü postaneye gidip isyan etmeyi düşünüyordum. akşam 18:00 civarı telefonum çaldı. "ptt kargodan arıyorum adresinizde misiniz?" dedi arayan kişi. 15 dakika sonra geldi. "kusura bakmayın dün arkadaşım şubeden beni aramıştı. dün öğleden sonra size teslim edeceğimi söylemiştim. fakat indirim dönemi olduğu için çok birikme oldu, dün dağıtıma çıkaramadım. bugün geç de olsa söz verdiğim için çıkışımda getirdim kargonuzu,hakkınızı helal edin." dedi.
    getiren kişi semtimize bakan kargocu değil, paketin beklediği ana şubede görevli olan kargocuydu.
    ben de helallik istedim, akşam saattinde benim için yolunu değiştiren o insandan.
    bu tip incelikler beni çok etkiliyor.
  • 2 gün oldu kargom gelmedi, 4 gün oldu kargom gelmedi diyenlere gülüyorum artık. 8 gün oldu benim kargo hala yok ortalıkta. 8 gündür istanbul avrupa yakasından anadolu yakasına kargo getiremeyen rezalet ötesi kurum.
    kargom 8 gündür arnavutköy şubesinde oturuyor. şube çalışanları da saygısız ve sorumsuz. 2 kere aramama rağmen bırakın sorun çözmeyi, saygı çerçevesinde bile konuşamıyorlar. bugüne kadar konuştuğum en kötü müşteri hizmetlerine sahip kurum.
    yurtiçi kargoya söylediğim bütün sözler için köpek gibi pişmanım, siz alman disiplini ile çalışıyormuşsunuz meğer. ben bilemedim bu lanetli kargo şirketine bulaşana kadar sizin kıymetinizi.
    tanım: dağıtıma çıkmak için gökten vahiy bekleyen kargo firması.
    edit: 9 gün oldu, hala gelmedi.
  • nefretim
  • adamlar avrupa anadolu arası kargo gelmiyor diye feryat etmiş ama benim kargo 5 gündür istoç'tan merter'e gelemiyor amk.

rezalet ötesi bir sistem. kullanmayın, kullandırmayın.
hesabın var mı? giriş yap