• efendim şimdi bu odtü elektrik elektronik 2012 mezunlarının mezuniyette açtığı bir pankart.
    (bkz: odtü 2012 mezunları mezuniyet pankartları)

şimdi ilk bakışta espritüel, hehe diyip gülüp geçilesi bir hadise gibi gözükse de kanımca bir odtü mezununa yakışmamaktadır bu cümle. nedeni de çok basit: be güzel kardeşim, sen odtü gibi ülkenin mühendislik anlamında göz bebeği olan bir okulunun elektrik elektronik bölümünden mezun oluyorsun. çalışmış çabalamış bugünlere gelmişsin, belki bir çoğunuz gibi aselsana tai'ye kapagı atıp 4 milyar maaş alacaksın. kimse senin ne zekanı, ne de üniversiteye girerken aldığın puanı sorguluyor, ama sen bunu yazdığında ister istemez tıpçı kardeşlerimiz de haklı olarak ee yazsaydın diyorlar ki bu da dışarıdan objektif bakan ya da bakmaya çalışan insanların gözünde kıskanç mühendisler, çekemeyen mühendisler gibi ithamlara sebep oluyor,
    kendim ne elektronikçiyim ne de tıpçıyım sadece olaya dışarıdan objektif bakmaya çalışan bir insanoğluyum.
  • geçen taksici amcayla yaşadığım muhabbet.

b: ben t: taksici amca (bkz: ay em cinyıs)

t:benim oğlumda beden eğitimi öğretmenliğinde sizin okulda.
    b:öyle mi amca ne güzel.
    t: aslında bizim çocuğun puanı tıp puanıydı da istemedi.
    (iç ses: nasil yani öyle oluyo mu yaa)
    b: hadi yaa iyi yapmış amca tıp okunmaz zaten bence de..
  • tıp öğrencileri (doktorlara konduramadım çünkü) tarafından facebook'ta yerden yere vurulmuş bir pankart.
    https://www.facebook.com/…06.182586491812681&type=3

ulan olm manyak mısınız siz?
    alt tarafı bir espri yapılmış yahu.
    kimse ne tıp ne de doktorluk hakkında kötü bir şey söylememiş, kötü bir imada bulunmamış.
    nedir sendeki bu agresifliğin sebebi?
    senin o dalga geçtiğin adam gitmiş derece yapmış, seni beni ikiye katlamış zaten. yaratmaya çalıştığın o tıp-mühendislik kavgası sikinde bile değil herifin.
    yarın öbür gün de milyon dolarlar kazanacak muhtemelen.
    ama ne zaman "elektrik-elektronik mühendisliği okuyorum" dese, olaydan haberi olmayan teyzeleri amcaları tarafından, "tıp tutmadı mı ki?" gibi sorularla muhatap olmuş, küçümsenmiş.
    o da bununla alakalı küçük bir espri yapmış, nedir yani? sana giren çıkan nedir ben onu anlamadım ki?
    "tıpçılara kafam girsin" demiş de ben mi kaçırdım?

"kompleks" diyen mi dersin, "yazsaydın o zaman" diyen mi dersin, "tıp yazmak yememiş" diyen mi dersin, "terbiyesiz !11bir1!" diyen mi dersin...
    kıyamet kopmuş anasını satayım. bi anasına küfretmedikleri kalmış.
    ileride doktor diye bana sizin gibiler bakacaksa bırakın kalsın allah aşkına. direkt gömün beni daha iyi.
    (bkz: allah'ını seven üstüme toprak atsın)

not: işbu entry, yalnızca kendini bilmez küçük bir grubu hedef almaktadır.
    aklı başında ve sayıca çok olduklarını bildiğim doktor ve öğrenci arkadaşlarımı tenzih ederim.
  • gerizekalılar için turnusol kağıdı olmasının yanında, altındaki " odtü ee'nin puanına açın da bakın " diyen mühendis yorumlarıyla da kırıp geçiren pankarttır.

"aslında o makinelerinizi biz yapıyoruz ehe ehe ehe"

kaç yıldır odtü ee'deyim ben böyle kafa görmedim
hesabın var mı? giriş yap