şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıllardır derslerin bittiği 17.30 saati ile 19.30 arası verilen akşam yemeği, bu yıl ramazan dolayısıyla 19.00-21.00 arasına çekilmiş.

  okulda dersten çıkıp, yemeğini yiyip uzakta-yakındaki evine giden insanlar mağdur olabilirler. 13.30’da biten öğle yemeği sonrası insanların 19.00’a kadar acıkabileceği gerçeği de var tabi.

  bir tarafta oruç tutan öğrenciler için güzel bir jest yaparken, diğer tarafta tutmayan öğrencileri mağdur etmek bana göre yanlış. madem bu kadar hassasız, 17.30-21.00 arası yapmak en doğru karar olurdu.

  geçtiğimiz senelerde belediye ve gönüllü kulüplerin iftar menüsü dağıttığını da belirtmek isterim.

  ilgili duyuru
 • rezillik.
  (bkz: hoşgörü dini)
 • büyük ihtimalle artık belediyelerde para kalmadığından okul iftar işini üstlenmiştir ve de çalışanlarını daha fazla mesayiye bırakmamak adına böyle bir yola sokmuşlardır. eğer ki kendileri de bir hoşgörü dinine mensuplar ise bu saat uygulamasını kaydırmak yerine genişletmek durumundalar.
 • zaten belediye gibi çalışan itü yönetiminin bir ilke daha imza atarak oruç tutmayan öğrencileri 2 saat daha açlığa mahkum etmesiyle sonuçlanacak değişimdir.
  .
  öğrencilerin mağdur olmaması adına, "iftar" adı altında, ayrıca o saatlerde yemek koyabilirsiniz ama halihazırda öğrencinin elinden yemeğini almak da ne demektir?
  .
  yaptığınız bu aymazlık, yök'le atanan rektörlerin, öğrencilere okulda ne denli yaptırımlar uygulayabildiğinin göstergesidir. itü öğrencileri uzun zamandır diğer okullarda da olduğu üzere birçok sıkıntı yaşamaktadır.
  .
  müşteri değil öğrenci demeyi bilen itü öğrencisi bu konuda da tepkisini göstermelidir.
  okul yönetimi ve kamuoyuna:
  1-) öğrencinin yegane beslenme ihtiyacını kendi kafanıza göre değiştiremezsiniz. hava 10'da kararsaydı, 14:00'dan 22:00'a kadar 8 saat sizi mi bekleyecekti bu öğrenciler? veyahut farklı bir dini görüşe sahip insanların haklarını hiç dikkate aldınız mı şimdiye kadar da böyle bir karar verdiniz? ne zaman bu tarz irticai hareketlerden vazgeçecek ve itü'nün bağımsız ve laik rektörü olmayı başaracaksınız?
  2-) hadi islamın hoşgörüsü yalan, iktidar öğretti sağ olsun millete; peki hastası var, ilaç kullananı var, onları da mı düşünmezsiniz bre akıllı diye geçinenler?
  3-) bu soruların dahi ne kadar utanç verici olduğunu ne zaman anlayacaksınız?(bu cümledeki soru işareti anlamını 3 nokta'ya devretmiştir)
  .
  ey okul yönetimi: oturduğunuz koltuklar bu ülkenin dört bir yanındaki insanların vergileriyle dönüyor, babanızın malı değildir. her öğrenciye eşit muamele gösterip, kayırmadan hizmet vermekle yükümlüsünüz, aksi takdirde davrandığınız müddetçe okul içerisindeki meşruiyetinizi ayaklar altına almışsınız demektir.(gerçi okul içinde örgütlenen gerici kısımlara verdiğiniz imtiyazlarla iyice batırdınız okulun yüzünü )
  .
  vadi'de ve med'te forum alınıp, tez vakitte dilekçe toplanması, itü öğrencileri'nin taleplerini rektörlüğe ve kamuoyuna duyurması gerektiğini düşünmekteyim.
  .
  not: bir hışımla yazdım, imla kusurum varsa yeşilleyin hocamlar
 • ah o müslümanlar yok mu onlar.
 • neredeyse her gün finallerin olacağı haziran ayındaki final haftasında 30.000 kişilik okulun çoğunu mağdur edecek bir karar. en geç 5.30'da biten ders ve 5'te biten final sınavı düşünüldüğünde 19'a kadar bekleyip bir de yemek sırasına girmek oldukça saçma.
 • yemek saatinin ileri alınması yerine uzatılması ile duzeltilebilecek saçma karar
 • gerçekleşmesine saatler kalan rezalet. kısacası okul, ramazan dolayısı ile akşam yemeği saatlerini 17:30-19:30 saatleri arası yerine 19:00-21:00 arasına alınmasını uygun görmüş.

  geçen senelerde yemekhanede okulun yemekhanesi aynı şekilde çalışırken, bir yandan da iftar vakitlerinde belediyenin gönüllü ve ücretsiz yemeği dağıtılıyordu. bu sene bir şekilde sadece yemekhane çalışacağı için ve çalışanlara ekstra maaş verilemeyeceğinden dolayı akşam yemeğinin alt sınırı bir buçuk saat ileriye çekildi.

  sorun şu ki, zaten kalabalık olan kampüste yemeğin başlayacağı ilk saatin değişmesi uzun kuyruk ve kalabalık oluşturacaktır. bir de üstüne okulun aslında dini bir sistemden dolayı oruç tutmayan insanlara karşı da " ne var len bekleyiverin, noğalacak" demesi. böyle bir söylem elbette yok, ancak eylemler bir nevi söylemlerdir aslında. akşam yemeği vaktinde neler olacak çok merak ediyorum. yemeyecek bile olsam yemekhaneye gidip kuyruk yapacağım.
 • keşke 18:00 ile 21:00 arası yapsaymışlar.
 • %99.9'u müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. sorun olmayacaktır.

  mesaj kutum dolmadan editi: ironi.