35175 entry daha
  • allah sevindireceği kuluna önc eeşşeğini kaybettirir sonra buldururmuş. kendisi de doları 1.92 den 7.23 e çıkarıp 6 ya indirince sevinen bir millete sahip. ben bir paralellik görüyorum şahsen ikna oldum.
  • -hiç oy vermedim.
    -istisna konular hariç hep eleştirdim.

siyaset,din ve duygusallık gibi düşünceleri umursamayacak kadar devletçiyim. son dönemdeki dış politika tutumunu geçmiş dönemlere zıt olarak destekliyorum ancak iç politika tutumunu değiştirmesi gerektiğini anlaması lazım. kabul etmek istesek de istemesek de kendisi güçlüdür, içeriyle kavga etmeyi bırakıp, muhalefete kulak verip, liyakata yüzünü dönerse, çok güçlü bir ülkenin çok güçlü bir cumhurbaşkanı olabilir.
  • recep tayyip erdoğan söylecek lafım yok o kadar
  • ulkeyi berbat yonetiyor. o susarken burokratlar ulkeyi derleyip toparladi, simdi krize en dogru mudahaleler yapilmis durumda.

fahri baskanlik yok mu ya? onu verelim. ıslere karismasin, arada konussun sadece. bu ulke o olmasa kendi kendini illaki duzeltir.
  • deliğe supurulup,supurulmedigi henüz belli olmamış siyasetçidir kendileri.ülkemizin siyasi tarihini incelersek, okyanus ötesi dizayn çalışmalarının her daim olduğunu görebiliriz.adamlar,maalesef 50-100 yıl sonrasının planlamasını yapıyorlar dünya uzerinde ve bitirmeyi düşündüğü ulkelere önce muhalifsiz tek bir adamı getiriyorlar ve ülkenin başını yiyorlar..sahi,bir kahraman mı ? inşallah öyledir .....
  • bakın sevin veya sevmeyin ama reiz ülkeyi büyük bir beladfafoıwjpwfğ hahaha lan ne komik tiplersiniz artık bu saçmalıklar troll ürünü müdür gerçek midir emin de olamıyorum.

devlette ne var ne yoksa üç kuruşa sat, endüstrileşmeyi, bilişimi geçtim allaan patatesini, etini suriye'den fransa'ya kadar neresi varsa ithal et. kadrolaşma öyle bir boyuta varsın ki damadını ekonominin başına ata işler iyice boka sarınca da çin'e arap'a el aç. onlar da kara kaşımıza kara gözümüze "yatırım" yapmayacak tabi ki, hep birlikte göreceğiz.

doğru düzgün işleyen bir sayıştay'ı, bir anayasa mahkemesi olan ülkede olacak iş değil bunlar ama ileri demokrasiyle hemhal olan yeni türkiye'de olur.

cemil meriç'in "hatay'da sınıf mücadelesi yoktu, zira sınıf şuuru yoktu" gibi bir cümlesi vardı hatırladığım kadarıyla.

biz de mevzuyu genişletip bu saçmalıklardan sonra şöyle diyelim o zaman "yeni türkiye'de fikir mücadelesi yoktu zira akıl yoktu".
  • türk gençlerine yurtdışında yaşamayı hayal ettiren hatta bunun için fiilen harekete geçmelerine sebep olan, umut un bu topraklarda sadece bir isim olarak kalmasını sağlayan dünya lideri, reis, başkomutan, uzun adam.
  • son iki haftada gösterdiği performansın ardından artık herhangi bir seçim kaybetmesi imkansız olan lider. kendisinin bundan sonra gözünü diktiği tek rekor kaldı;

(bkz: alex ferguson)
  • ülkeyi ne kadar kötü yönetip kriz çıkarırsa iktidarı o kadar sağlamlaşan lider.
  • 16 yıldır iktidar da olup, hiçbirşeyden sorumlu olmayan kişi.
    (tabi sorumlu tutması gereken kitlenin de hakkını yemeyelim)
38493 entry daha
hesabın var mı? giriş yap