tembesili

  • azimli
  • anadolu çocuğu (311)
  • 2244
  • 67
  • 19
  • 0
  • dün

sılay erzeybek için yardım kampanyası

doğru anladıysam ilaç henüz yeni olduğu için ssk tarafından karşılanmıyor, ticari satışı başlayınca tedavi ssk tarafından karşılanacak, sadece henüz karşılanmıyor.

ilacı üreten bristol myers squibb firması. web siteleri www.bmsturkey.com. iletişim formları da burada.

yardım edelim tabi ki de, 2 tıkla cep telefonundan hallolacak bir iş ancak firmaya yeterli baskı yapılırsa kökünden çözülür bu iş. zaten karşılanacak bir tedavinin zamanlama sebebiyle karşılanmaması sonucu genç bir hayatın riske girmesi kabullenilecek gibi değil, devir pr devri, şu metni üşenmedim yolladım firmaya, siz de yollayın.

sayın bristol-myers squibb yetkilisi,

sılay erzeybek 21 yaşında osteosarkom hastası genç bir kızdır. hastalığı metastaz yapmış olup kemoterapi görmektedir ve iyileşmek için acilen tarafınızdan üretilen nivolumab aşısı tedavisine ihtiyacı var. henüz türk sosyal güvenlik sistemi tarafından tedavisi karşılanmayan tedavinin maliyeti ailenin maddi imkanlarını aşmaktadır. firma olarak sahip olduğunuzu taahhüt ettiğiniz etik değerler kapsamında sılay erzeybek'in ihtiyacı olan tedavi için gereken ürünü bedelsiz olarak karşılamanız gerektiğine inanıyoruz. firmanızın zor durumdaki genç bir kızın hayatını kurtarmak için göstereceği maddi fedakarlığın manevi getirisi her türlü maddi değerin üzerindedir.

saygılarımızla

new york merkezli firmanın ingilizce kontakt sayfasına da şu metin gönderilebilir:

dear sir/madam,

silay erzeybek is a 21 year old girl with osteosarcoma metastatic to her lungs, trachea and esaphagus. she is under chemotherapy in turkey at the moment and desperately in urgent need of your nivolumab vaccination product. however, the turkish social security system does not yet compensate for this treatment due to its recent commercial presence. the cost of the treatment is far beyond the financial means of erzeybek family and it is an unacceptable tragedy to risk a bright young individual's life due to a matter of simple timing. according to the ethic values claimed to be obtained by your firm, we believe that this product could be supplied to the family for free, a gentle courtesy, which has vast moral value compared to its financial cost to your firm.

with our best regards,

benimki de boş umut işte, kendi vatandaşının gözünün yaşına bakmayan amerikan ilaç sektörüne feryat etmek kötü fikir belki ama deneyelim bi bakarsınız işlerine gelir bir şekilde. o yüzden yine de maddi yardıma devam, hatta madem uzun süreli bir tedavi, iban numarasını kaydedin telefona aklınıza geldikçe düzenli aralıklarla yollayın birşeyler.

devamını okuyayım »
15.07.2015 14:15