• 3 nisan’dan bugüne kadar telefonuma 5 kez bağış yapmam için kampanya mesajı attıran ısrarcı bıyıklı. şu anlık engelledim ama sahaya ineceğini belirttiği ekibi tarafından kapı kapı gezip nakit olarak isteyeceğini düşünmüyor değilim. o kapı açılmaz ve zırnık çalışmaz ama kendisi bilir.
  • o değilde yaw reyiz sürekli 'en az 3 çocuk' dedin, dedin de noldu şimdi? kendi kuyunu kazmış oldun, yeni nesilden gram oy alamıyorsun, teneke bağladılar 2023 hedefinin ortasına.

zamanında ki amerika merkezli danışmanların iyi öngörmüş bugünü, vakit doldu.

çanlar acaba kimin için çalıyor?
  • ben burada sayın cumhurbaskanımızı övdüğüm zaman aktroll oluyorum. fakat bu ülkeyi ondan daha iyi yönetecek ikinci bir lider yok. hamilelerin idari izinleri konusunda hatanın farkına varıldı. tekrar gebe personelimiz idari izinli sayıldı. benim hamile bir yakınım yok. fakat bir neslin sağlıklı gelişimi için binlerce çalışanı izinli sayılması devlet adamlığının büyük olmanın gereğidir.

sizin gibi bir lider dünya üzerinde yok.
  • zeki bir adam 83 milyonu kazıklıyor
  • aktroll olmadığını iddia edenlerin dünya üzerinde benzerini bulamadıkları lider.

bilmem ki bu iddiayı şu an, hamile iken covid servisinde görev yapan, virüs kapan, bebeğini 34. haftada karnından aldıkları ama maalesef kendisi yaşamını yitiren dilek hemşire nin annesi, babası, eşi ve diğer sevenlerinin, on onbeş sene sonra da annesini hiç göremeyerek büyümüş olacak çocuğunun yüzüne söylemek ister mi sincabimezelden mahlaslı suser?

senin hata dediğin, bir evlat, bir eş ve bir anne be kardeş...
    sana rakamla bir olan, dilek hemşirenin yakınlarına dünya demek oysa...
  • neyse ki kum saati çalışıyor :)
  • bir damadını bakan yapıp, diğer damadına da ülkenin tüm imkanlarını sunarken, oğlunu da saçma sapan vakıfların başına koyup, paraya ters takla atlatırken, diğer oğlu burak erdoğan'a bu fırsatları neden sunmadığını anlayamadığım kişi. hadi fırsat sunmadı diyelim, bari ülkemize teşrif edip, bizi onurlandırsınlar. acaba ne eksiği var onun?
  • kendisi büyük bir sıkışmışlık içerisinde. zamanın azaldığının farkında. yapılacak ilk seçimde gömülecek.

ne yapacağını bilmiyor, eli kolu bağlı bir durumda. devlet bahçeli'ye bağlı, doğu perinçek'e bağlı, ergenekon'a bağlı.

bir şey vaat edemiyor, ekonominin hâli ortada. iktidar ortaklarının kalbini kırmamak için elinden geleni yapmaya çalışıyor ama nafile. en son, sırf bahçeli istedi diye af çıktı. zorunda olmasaydı, sittin sene çıkmazdı o af.

perinçek, 27 mayısı övüyor. 28 şubat'ı övüyor. ismail hakkı karadayı'yı övüyor ve aktroller bile sessiz kalmak zorunda kalıyorlar.

kendi kitlesini bile heyecanlandıramıyor. neyi vaad edecek? özgürlük mü? adalet mi? refah mı? bunları vaat edebilse bile, kimse artık inanmıyor. kendisi bile inanmıyor.

20 yıl sonra, sanırım hiç kimse iyi bir şekilde anmayacak. ve türkiye, erdoğan sandığa gömülünce, türkiye havuzun dibine ayağı değmiş olacak. ondan sonra hızlı bir yükseliş gelecek.

tanım: pes etmeyecek ama kaybedecek lider. çok partili hayatta,en büyük etkiye sahip lider.
  • birgün yerine geçip yaşadığı hayatı deneyimlemek isterdim. sistemi tekrardan yoluna sokar etrafımdaki tüm kan emicileri ve kendim dahil arındırır sarayı hazineye hibe edip torun, tombalak minik bahçeli bir yerde yaşardım. ekonomiyi kalkındırırdım, her fikre saygım olurdu düşman algısı oluşturup milletimi birbirine kırdırmazdım asgari ücreti kaliteli yaşam seviyesine çıkartıp, paranın değerlenmesi için elimden geleni yapar dövizle arasında fark kalmayacak şekilde bir seviyeye getirirdim, eğitim sektörünü şahandırır akıllı nitelikli insanların ülkede kalmasını sağlar dışardan beyin göçü bile alırdım, hakkaniyetli bir gelir dağılımı yapar aşağıdan - üst tabakaya kadar huzur dağıtırdım ülkemdeki insanlar kafalarını yastıklara koyduğunda güvenli uyuyup ülkesine ve yöneticisine minnetle teşekkür ederdi, bende rahat uyurdum. sonunda gözümüzü anca toprak doyuruyor.
  • bir sonraki secimde en büyük tepkiyi genclerden degil, asıl oy deposu olan 65 yas üstü insanlardan alacagini düsündügüm partili cumhurbaskani.

kafasina göre bir kisim insana, sirf yasindan dolayi ayrimcilik yapip, tam 75 gündür eve hapsetti. bunun ilk 1,5 ayinda kapidan disari cikmalari bile yasakti (pazar günü izni falan son bir ayin olayi). ben 64 yasindakine yasak koymayip 65 yasindakini koyan zihniyeti anlayamiyorum. sirf elinde güc var diye insanlara insani olmayan bir sey dayatmanin mantigini zaten anlayamiyorum, ama o daha genel bir durum tabi.
hesabın var mı? giriş yap