• adam redbull’dan çıkan fare ölüsünün videosunu bile silah dükkanında çekmiş. işte gerçek teksas ruhu budur.
  • "rat bull!"
  • (bkz: kandırıldık)

boğa spermiyle güçleneceğimizi sanarken, bizi fare ölüsüyle zehirlemişler.
  • redbull, cocacola, nestle gibi markalaşmış dev gıda şirketlerinin, bu gibi olaylarda genelde temkinli yaklaşması çok olağan bir durumdur ve genel olarak günde 1000lerce bu gibi şikayetlerle karşılaşmaktadırlar. bu olaydaki durumu gıda sektöründeki olası risk sıralamasına göre sıralarsak;

1. rakip firma karalaması olabilir.
    2. müşteri kaynaklı ihmal olabilir.
    3. müşteri art niyeti yalan düzenle marka karalama olabilir. (tazminat, şöhret, başka talepler vs)
    4. üretici firma hatası olabilir.

sevgili internette her gördüğüne inanan yurdum insanı;

ilk olarak; redbull piyasada en bilinen enerji içeceği markası. tabiki rakip firmalar tarafından karalama politikalarına maruz kalacak. bu çok büyük bir olasılık.

ikincisi; hurafe gibi algılansa da neredeyse fareler kuyruğunun geçtiği her yerden geçebilir.
    büyük ihtimalle araçta müşterinin açık bıraktığı kutunun ağız kısmından içeriye düşerek bir nevi kapan vazifesi görmüş minicik fare de içerisinde ölmüştür.

üçüncüsü; o kutulara boş olarak, henüz kenet yapılmamış haline ulaşmak çok kolay. sistemi bilen birisi olarak bunu suistimal etmek için çok da çaba sarfetmeye gerek yok. tık

dördüncüsü; bu gibi kurumsal marka prestiji taşıyan firmalarda kutu dolum makineleri; genelde kapalı sistemde hazırlanan içecek formülünün, boru hattıyla dolum makinesine gelerek karışımı enjeksiyon ile soğuk dolum anında kapakla hemen otomatik olarak kenetlenmesiyle kapatılır tık ve anında pastörize edilerek depolanır. bu işlemler sırasında dolum sistemini gözleyen en az 1 kişi bulunur ya da ek olarak kapalı devre kamera sistemiyle kayıt alınır. her parti maldan en az 4 numune alınarak analizler yapılır. yani hata riski 0'a yakın tutulur.

not 1: gıda yüksek mühendisi.
    not 2: reklam gibi algılanmamasını rica ederek yazıyorum. endokrinoloji profesörünün yaşadığım hypersomnia sebebiyle uyanık kalmak için mecbur kaldığımda bana tavsiye ettiği tek markadır**. (kahve mideme dokunuyor.)
  • farenin kanatlarının olmaması kandırıldığımızın delili olmuştur.
  • benim de anlamlandıramadığım şey, bizde ki bu fare ölüsü fetişizmi. herşeyin içine fare ölüsü koyuyoruz. coca cola 'dan çıkıyor, limonatadan çıkıyor, biradan çıkıyor, hiç olmadı kıyma yapılıp burgerlerin içine konuyor. illa fare ölüsü olacak ama bak, diğerlerine pek bir garezimiz yok. hayır neden fare? anlatasana biraz. şaşırtmayan, a aaa bu kadar da olmaz dedirtmeyen olaydır efendim.
  • uğur dündar'ı göreve davet etme isteği uyandıran hadise.
  • youtube fenomeni merhum tırcı alican’ da ara sıra izlerdim, sürekli redbull içerdi. kalp krizinden öldü. tavsiyem içmeyin fareden dolayı değil gerçekten insanlarda kalp krizi riskini arttırıyor.
  • red bull'un içinde canlı kalması beklenemezdi zaten.
    o yüzden ölüsünün çıkmasını çok da şaşırtıcı karşılamadım.

içmeyin lan, kalp krizi falan geçirceksiniz.
  • ilginç vaka.dirisi çıksaydı daha ilginç hale gelebilirdi..

(bkz: minik sudenaz bir anda görme yetisini yitirdi)
hesabın var mı? giriş yap