• bu gün itibariyle ikinci el olarak bunlardan bitane aldığım arabadır. şimdilik iyi bakem.
  • (bkz: #120605502)
    mart ayından beri satışta olmayan araç.
    yeni kasada sadece hb çıkartıp st çıkartmamak da neyin nesi acaba…
    fransız sitesine girdim orada da yok bu araçtan, daha da gelmeyecek heralde.
    son clio st 2020 model 0.9tce motor üretildi bitti…
  • 1.2 turbo benzinli edc şanzımanlı versiyonu istanbul'a otoyoldan gidiş geliş 300 km uzun yol (hız genelde 90-110 arası nadiren 140-150 km/h )ve 45 dakika şehre girerken dur kalklı trafikte toplam 4.5 lt/100 km ortalama benzin yakmıştır.
  • 2014 dci ile 180km hız görmüş, keskin virajlara sert girerek test ettikten sonra renault fluence'dan daha güvenli olduğu hissini vermiştir.
  • arka farları volkwagen golf'e benziyor.
  • reklam müziği abel korzeniowski'den brooklyn faces isimli eserdir.
  • renault’un kompakt station wagonu.

tipik bir sedan kullanıcısı olarak geçen ay denemek için kardeşimden alıp uzun yol yaptım bununla. gerçekten enfes bir şeymiş bu yahu. bir defa bagaj olabildiğince geniş ve derin. 443 lt + altta açılan 85lt ek bölümle birlikte 528lt gibi bir bagaj hacmine sahip oluyorsunuz ki, elinizde ne var ne yoksa alıyor. (koltuk falan yatırmadan, standart bagaj hacmi bu.) yola çocukla çıktığımız için bavullar, sırt çantaları, oyuncak çantası, bebek arabası, park yatak ve karyolası gibi koca koca malzemeleri hop diye sığdırdık. station wagon olduğu için sedanlardan farklı olarak elinizdekileri tepeleme koyabiliyorsunuz, çapraz koysam girer mi, bagaj kapağına çarpar mı falan gibi dertleriniz sedana göre nispeten daha az oluyor. (ufak hatchbackleri zaten saymıyorum.)

iç mekana gelirsek renault zaten clio’ların iç hacmini c sınıfına yaklaştırmıştı, aynı platformda üretilen bu araçta da benzer çizgi devam ediyor. hem ön hem de arka taraf oldukça geniş ve ferah, diz mesafesi gayet iyi. arka koltukta oturanlar son derece rahat yolculuk geçiriyor. icon donanım için konuşursak (yani üst donanım) en güzel yönü ön panel kullanımının çok çok basitleştirilmiş olması. ilk defa kullanmama ragmen hiç bir özellik için “acaba şurdan mı açılıyordur” gibi bir düşüncem olmadı. genellikle bir dolu düğme, tuş, ışık, ıvır zıvır bulunması gereken ön panelde hemen hemen hiç bir şey yok. dijital klima kontrolü için bir tekerlek ve iki tuş o kadar. geri kalan herşey önde bulunan geniş ekranlı r-nav sisteminin içine gömülmüş. ekrandan dokunarak her yere ulaşılabiliyor.

0.9lt / start-stoplu motoruyla izmir-bursa arası (genellikle ş.dışı olmak üzere ş.içi de var) 4,3lt/100km benzin tüketimi gördüm. araçta 3 kişi var, bagaj bavullarla tepeleme dolu ve klima sürekli açık. yakıt tüketimi dizellerle kafa kafaya. şehiriçinde de 5,5lt yakıyor. bir sonraki aracım bu ya da megane sport tourer olabilir.
  • direksiyonunun yumuşaklığı akıllara zarar...
  • beni şoklardan şoklara sürükleyen otomobil. 2014 yılında 57000 liraya 1.2 icon modeli alınan arabanın (aldım biliyorum) liste fiyatı şu anda 108000. edc şahane sistem, sorun çıkarmıyor, fısır fısır gidiyor falan ama araba da clio lan. symbolden sonra en ucuz reno. tüm filolarin ilk tercihi. sokaklarda en çok rastlanan araba. eskinin şahin'i. elini sallasan clio'ya çarpıyor ama clio 100000'den fazla. biri şaka mı yapıyor lan. noluyoruz. 3 yılda bu nasıl zam.

biraz da burama zam. az da burama.

edit. 2019 temmuz ayı itibariyle benim aldığım model 141.550 ediyor metalik renk ile birlikte. 5 yılda geldiğimiz noktaya gel: 57.000'den 141.550'ye. hayaldi, gerçek oldu.

arabalarınıza iyi bakın annem. artık sıfır araba almak bir süre hayal.
  • 1 yıldır 2014 icon otomatik kullanmaktayım.. inanın megandan bi farkı yok. piyasası biraz düşük ama alanda kolay kolay satmıyor.
    fitillerinden rüzgar sesi dısında bi handikapı yok, o da halledilebilir bi durum
hesabın var mı? giriş yap