• anlam veremediğim saçma sahnelerine rağmen sevdim. ne başıma geleceğini biliyordum, hatta serinin 3.4.ve 5.filmlerine göre daha iyi buldum. oyunlarından bağımsız olarak değerlendirmeyi bilmek gerek. aksiyonu bol kimi yerde şaşırtan hamleleri ile gayet keyifliydi. o kadar kötü eleştirileri hak edecek bir yanı yok, al mısırını kucağına ımax'de izle akışına bırak. ayrıca milla jovovich, alice rolüne cuk oturan bir oyuncu.
  • --- spoiler ---

zombiler cast yetmezliğinden ölüyor.

--- spoiler ---
  • çok net olarak serinin en kötü filmi. önceki filmin sonunda gösterdikleri görüntüler ile alakası yok filmin. mesela orda uçan yaratıklar vardı bir sürü. filmde bir tane var. orada zombiler geniş kitleler halinde saldırıyordu. burada dar açıdan. zaten kamera açılar çok dar. ve karanlık. ekstra 3d gözlük olunca hiç bir şey görünmüyor. 3d gözlüğü çıkartıp izledim kör olcaktım.
  • göze ve kulağa tecavüz eden görsel ve ses efektlerinden dolayı serinin en kötü filmidir. sinemada izlemek adeta işkencedir.

en sinir bozucu olan kısım izleyiciyi aptal yerine koyan korku sahneleri. mesela kahraman karanlık bir yerde dolaşırken bütün seslerin yavaş yavaş kesilmesi ardından hayvan gibi gürültü ve ışık efektleri eşliğinde saldıran bir zombi. biz salağız ya anlamıyoruz o sesler kesilince bir anda gürültü yapacağınızı. en mal insan bile 2 sefer korktukdan sonra anlar ne olacağını.

bütün sahnelerde gereksiz yere patlayan ışıklar, aksiyon olsun diye sürekli sallanan kamera. elemanlar tünelde yürürken ellerindeki feneri bir kameraya tutuyorlar bir yere tutuyorlar. tabii bu sırada gözümüzden yaşlar geliyor. alice şarjör değiştirirken bile flaşlar patlıyor. 3 boyutlu olarak izlendiğinde hiçbir sahneyi adam gibi gözle takip etmek mümkün değil.

spoiler olmasın diye yazmıyorum ama olaylarda da bir sürü mantık hatası var izlerken insan sinirleniyor.

netice itibariyle benim tavsiyem sinemada izlemeyin.
  • ne kadar kötü olursa olsun yine gidip izleyeceğim film. o evrenin içinde olabilmek adına yıllardır seriyi takip ediyorum. her ne kadar oyunlarla alakası sıfıra yakın olsa da resident evil sonuçta.
    ayrıca bu son filmde baya oyundan karakter var diye hatırlıyorum. bu da bir artı film için.
  • beklentimi karşılamadı. bu seriyi bu şekilde bitirmek olmadı. resmen aman bitsinde gidelim demiş senarist.
  • hayır niye laf edelim ki ilk 2 film dışındakiler çöptü zaten. halbuki senaryoları daha güzel yazılmış olsa ne bileyim mesela alienvari bir seri de olabilirdi.
  • zulüm sona erdi.
  • serinin tüm filmleri bugüne kadar 1 milyar dolar hasılat yapmış. toplam maliyet 200-240 milyon dolar arası. yaklaşık 2,5-3 katı hasılat yapan film masraflarını kurtarıyor. ve kâra geçmeye başlıyor. bu da tüm serinin yaklaşık 250-300 milyon dolar kâr bıraktığını gösteriyor. saçma lakin gerçek.
  • milla jovovich dışında izlenecek birşeyin bulunmadığı film serisinin son halkası. umarım son olur...
hesabın var mı? giriş yap