• yanlış önermedir. doğrusu reza zarrab'ın holosko artı bir miktar para karşılığında serbest kalması olmalıdır.
  • eski türkiye
    yeni türkiye
    yepyeni türkiye
    türkiye 4.0

apo'nun serbest kalması hiçbirinde mümkün değildir.
  • artık hükümetin reza ile işinin kalmadığını düşündüğümden gerçekleşmesi imkansız olay. bu işlerde öyle pazarlıklar dönüyordur ki bizim sandığımız gibi basit takaslarla çözülecek şeyler değildir eminim.

(bkz: holosko artı bir miktar para)
  • reza zarrab'ın mahkemede "avukat giuliani'yi kendisi hakkında türkiye ile mahkum değişimi sağlayabilmek için tuttuğunu, bunun olmayacağını anladığında işbirliği yapmaya karar verdiğini söyledi." açıklamasının ardından 06.11.2017 tarihinde şu entryde bahsettiğim olayın yaşandığını düşünüyorum.
    abd ypg için apo gibi birine sözde lidere ihtiyaç duyuyor. hedeflediği şeyin türkiye üzerinde de başarıya ulaşması için bunu elzem görüyor. ypg ye yapılan onca silah yardımı boşa değil. görünen o ki takas kabul edilmemiş. peşpeşe yolsuzluk ile ilgili adımlar atılmaya başlanmış.

1) kemal kılıçdaroğlunun man adası belgeleri ile istifaya zorlaması. kemal beyin elinde suriyelilere harcandığı söylenen 30milyar dolarlık yardım ile ilgili usulsüzlüler içeren belgelerin yanı sıra man adası belgelerinin devamı niteliğinde argumanlar olduğunu düşünüyorum.

2) reza zarrab dosyası. bülbül gibi şakıyor halk bankası, finansbank, denizbank, aktifbank bu bankaların yanı sıra tapelerde isimleri geçen halk bankası genel müdürü, egemen bağış, zafer çağlayan gibi ayyuka çıkmış isimleri en başından verdiyse sonunda recep tayyip erdoğan'a muhakkak uzanacaktır.

3) recep tayyip erdoğan'ın bürokrasiyi, bakanları hatta ve hatta aileside işin içine katarak adımı, makamı kullanıyorlar açıklaması boşuna değildir. bununla ilgilide bir olay patlak verecektir yakın zamanda.

tüm bunlar ile birlikte 2019 başkanlık seçimleri için ya adaylıktan vazgeçecek ya da adaylığı zora düşerek seçimde kaybedecek. abd nin kendi çıkarları doğrultusunda hareket edecek yeni bir iktidar getirme planı böylelikle yürürlüğe girecek.
hesabın var mı? giriş yap