• günün en sevdiğim anı işi gücü bitirip soğuk birayla bu diziyi izlediğim an. sezonları tekrar tekrar izlerim yine de bıkmam. her bölümü tam anlamıyla (bkz: superior intelligence in a nutshell).

bir de misyonerliğini yapmayı sevmiyorum. rick & morty izleyicisi biriyle yeni tanıştığınızda aranızda otomatik olarak kurulan sıcak bağ böyle daha tatlı.
  • ilk iki sezonda epey eğlenerek izlediğim, üçüncü sezonda karakterlerin tamamında nefret ederek bıraktığım dizi. yazarları gelen bu şöhretin altından kalkamadı malesef.

futurama'nın önünde diz çöker.
  • bir adventure time bir de bu dizinin arkasındaki isimlerin beyin loblarını at gıdıklasın e mi! *
  • popüler olan herhangi bir şeyin ne tür çılgınlıklara yol açtığını mulan sosuyla (schecuvan mıdır nedir ismini de bilmiyorum) bir kez daha gösteren dizi. aynı sosu başka isimle şu an zaten yiyorlardır ama yok illa dizidekinden olsun. kanada'dan kalkıp gelen, sınırlı sayı nedeniyle babayı alanlar mı dersin, kapılarda olay çıkaranlar, protesto yapanlar mı dersin, boş sos kabını satan mı dersin...

ayrıca sezon finali çok kötüydü, rick huysuz ve zeki ihtiyardan bayağı bildiğin süper kahramana dönüştü. böyle olmaz. hem rick'in dönüşüm geçirmesi hem citadel'de yarattıkları evren ellerinde patlayacak, toplayamazlar bunu, çok açıldılar.

ayrıca ben citadel yerine atlantis'i görmek istiyordum, niye ayırdınız bizi bizimkilerden o bölümde?
  • dizi hakkındaki yorumum "cartoon network çizgi dizilerinin biraz daha yetişkine uygun hali niye abartıyosunuz lan bu kadar" olan çizgi diziydi, az önce izlerken bölüm sonunda williams street yazan ekranda farkettim. dizinin yayınlandığı kanal adult swim, cartoon network'ün yetişkinler için olan kanalıymış zaten. tespit değilmiş, durum buymuş. o nedenle cartoon network'ta izlediğiniz çoğu dizinin adult versiyonu olan çizgi dizidir.
  • böyle çılgın bir dede herkese nasip olmaz.
  • şoka uğratmış.

https://twitter.com/…ckle/status/917075057075281920
    yanlış anlamadıysam dizi bitti mi şimdi?

edit: 2. kez trollendik. adam oturduğu yerden trollüyor amk. abv.
  • tuhaf bir şekilde 2 hafta önce keşfettiğimiz ve şuan 3. sezonun içinde olduğumuz dizi. biz çok eğleniyoruz. sosunu aramaya gidecek kadar gerizekalı değiliz sadece tadını çıkarıyoruz. sizi bilemem.
  • dürüst olmak gerekirse, rick and morty'i anlamak için çok yüksek bir ıq'ya sahip olmanız gerekli. çok ince bir mizah var ve kuantum fiziğine hakimiyetiniz sağlam değilse, esprilerin çoğunu kaçırıyorsunuz. üstüne rick'in karakterine ustaca işlenmiş nihilistik bakış açısı var ki bu noktada ağırlıklı olarak narodnaya-volga edebiyatından esinlenilmiş. dizinin hayranları bunları anlayabiliyor ve bu mizahın derinliğini takdir edip, esprilerin komiklikten öte hayatla ilgili derin bir bakış açısı sunduğunu anlayabilecek zeka kapasitesine sahipler. sonuç olarak rick and morty'i sevmeyenler gerçekten gerizekalıdır, mesela rick'in varoluşsal sloganı "wubba lubba dub dub"'ın mizahını anlayamazlar. sloganın kendisi rus turgenev'in babalar ve oğullar eserine şifreli bir gönderme yapmaktadır. dan harmon'un mütiş zekası televizyonlarda önümüze serilirken, o basit zihinlilerin şaşırmış bir biçimde kafalarını kaşımalarını hayal ederken sırıtmadan duramıyorum. tam mallar...acıyorum bunlara:dve evet benim de rick and morty dövmem var. ve hayır, siz bunu göremezsiniz. o sadece bayanlar için, ki onlar bile benim iq'mun 5 puan yakınında(tercihen aşağısında) olduklarını kanıtlamak zorundalar.

alıntıdır.
  • 4. sezon çıksa da izlesek. oh wait...
hesabın var mı? giriş yap