• çok karizmatik bir harita geliyor. oy ki ne oy

https://www.youtube.com/watch?v=ajspipexpge
  • taze çakma pubg'miz. daha güzeli, daha zorlusu. yeni haritası için saatler kalmış, psikopat eğlenceli oyun. saat 10 ila 13 arasında sunucuları kapalı olacak ve sonra yeni harita açılacakmış.

bundan sonra da eski beyazlara bürünmüş haritası yalnızca belirli saatlerde oynanacakmış.

epey güzel insanlar tanıdığım, yerli-yabancı birçok kişiyle sohbet muhabbet vakit öldürdüğüm oyun. bazen recoil (silahın geri tepmesi) sıkıntısı ile epey zorlanarak adam öldürmek imkansız olsa da (ayrıca, ping ve ekran yenileme hızları da etkili çünkü optimizasyonu kötü oyunun) çok keyifli saatler geçiveriyor oyunda.

şiddetle tavsiye ederim. oyuna başlamayı düşünenler için yeni harita trailer'ı burada. oyuna yeni başlamak isteyenler için davetiye kodum da şu şekilde: 2atsburrputp bunu yazın kod kısmına bol bol hediye alırız karşılıklı.

herkese keyifli oynamalar yeni haritada. oyun için eklemek isterseniz: meosenturc nickim.

edit: efsane bir harita gelmiş. hem minnak hem de eğlenceli eklentiler var.
  • bir battle royale oyunu. oyuna pubg klonu denemez o kadar da benzer değil. zaten oyunu aynı geliştirici şirket yapmış niye bir daha aynısını yapsınlar ki. neyse oyuna gelelim. oyunda alan bir çember olarak daralmıyor. harita mozaik gibi çokgenlere bölünmüş durumda. ilk daralmada çeyreğe düşüyor sonra bir çeyreğe daha sonra bir daha.. karlı haritada güvenli alanın dışında kalınca hava sıcaklığı düşüp tipi bastırdığı için canınız azalıyordu, bu yeni gelen haritada da radyasyon yayılıyor.

europa island haritasında oyuna başlarken 3 tane kit sunuyor bunlar; bisiklet, planör ve grappling hook diye bir şey veriyor çok kullanışlı. grappling hook ile batman gibi bir şey oluyorsunuz.

fps tecrübesi olmayan biri değilim bf3, bf4 ve bf1 de toplam 1000 saati çok rahat devirmişimdir. battle royale de biliyorum pubg mobile oynadık o kadar. ama bu oyunda 3-4 oyun attım ve hepsinde de kimseyi öldüremeden öldüm. hem pc kasıyor (25-30 fps) hem de silahları kontrol etmek gerçekten zor.

bence bu oyunu özel yapan şey bitiş kısmı. pubg gibi kapanana kadar daralıyor ama herkesin ölmesi gerekmiyor birinci olmak için helikoptere binebilin yeter. ama binemiyorsunuz çünkü herkes helikopteri izliyor o esnada. daha çıkamadan vururlar.
  • ekşiden 30 yaş üstü ihtiyarlarla oynayıp(fpp), gayet beğendiğimiz oyun.
    birlikte oynamak isterseniz yeşillendirin.
  • çok zevkli ama optimizasyon konusunda sıçıp sıvayan oyundur.
  • şu lezette oynadığım oyun. hele ki yeni ekran kartı güncellemem ile birlikte çok daha akıcı ve eğlenceli hale gelen oyun. bunun sebebi de şu, optimizasyonu çok kötü olduğu için fps düşmeleri ve oyun takılmaları karşılaşmaları çekilmez hale getiriyor ve kolayca ölüyorsunuz. ancak fps yükseldikçe, kasmalar da azaldıkça daha keyifli oluyor.

her güncellemesiyle büsbütün bir battleground öğesi olma yolunda ilerliyor. ücretsiz olması da cabası şimdilik. geliştiricilere destek olmak için adventure pass'ini de aldım o paraya pubg almak yerine, o kadar seviyorum kendisi. hem de kullanıcı kitlesi gayet rafine kişiler. bir süre daha keyifle oynayacağım sanırım. twitch.tv/meosenturc adresinde de günlük yayınlarım var ama çok kalitesiz 3,5 mbit upload'la streamer mi olunur caaanım ülkemde. yazık ki ne yazık. 20 dakikalık tanıtım videosu da çektim de 2 saattir yüklenecek hayırlısıyla... mobilde vodafone'un bile 50mbit upload verebildiği yerde 3,5 attıranlara da haaayır dualarımı sunuyorum!

detaylı oyun inceleme ve fps testi videosu - youtube'da mevcut.
  • bir oyunun konusu ancak bu kadar mükemmel olabilir, pubg halt etmiş yanında.
  • genelgeçer battle royale oyunlarından ufak tefek farkı var. başlangıçta seçtiğinize göre herkesin kendine göre kayağı, bisikleti veya paraşütü falan oluyor. oyunun sonunda da bir helikopter geliyor ve ona binenler kazanıyor. binmek öyle kolay değil tabii, bayağı uzun uzun merdivenden tırmanıyorsunuz. o sırada başkaları sizi vurabiliyor. oynanış olarak diğer battle royale oyunlarından daha kolay, silah o kadar çok sekmiyor. hareket etmek daha zevkli, fortnite tadı veriyor zaman zaman. oyuncu sayısı düştüğü için eskisi kadar oynamıyorum artık ben de ama ilk zamanlarda bayağı oynardım, bence battle royale türüne farklı bir bakış açısı katmış oyundu.
hesabın var mı? giriş yap