• aynı sahaya çıktığı oyuncuların, o oyuncuların teknik ekibinin, o oyuncuların ailelerinin; aynı sahaya çıktığı rakip takım oyuncularının takip eden birkaç maçta karşılaştıkları oyuncuların, o oyuncuların teknik ekibinin ve o oyuncuların ailelerinin test edilmesine ve muhtemelen pozitif çıkmalarına neden olan fransız uzun.

ligin tamamen durdurulması gibi büyük bir olay bile insanların sağlığı karşısında küçük kaldı.

illa bi ara bulaşacaktı ama bu virüsle dalga geçip ciddiye almayan bir avrupalı sayesinde olduğu için amerikan kamuoyu kendisini çiğ çiğ yiyecektir.

(bkz: kendi düşen ağlamaz)
  • bütün nba oyuncuları arasında coronavirüs'ün ilk bu süt danasında görülmesinde nice ibretler vardır kuşkusuz.

tarihte eşi benzeri görülmemiş bir ayar yemiş virüsten.
  • geçmiş olsun dileklerimi gönderdiğim basketbolcu. ne oldu gobert kardeş, corona ile alay ediyordun, aklını aldı şimdi senin corona.
  • salak.
  • hastalık kapması hadi neyse de 2 gün önce yaptığı tüm mikrofonları sıvazlama şakasıyla yıllarca dalga konusu olacak mal oyuncu.
  • tüm ligi durdurarak gelmiş geçmiş en iyi defansif oyuncu olduğunu ispatlamış oldu.
  • kendisi mikrofonlara elleyerek olaya bakış açısını göstermiştir. olaya karşı bakış açısı bu işte. ciddiyet bu kadar. hastalık ilk olarak böyle birinde çıkmayacak da kimde çıkacak? bir de salak mısınız denmiş. tom hanks'de de çıktı o mikrofon mu falan deniyor. e arkadaş bak aynı ciddiyetsizlik işte. yetkililer, bu işi profesyonel olarak yapan sağlık çalışanları, gerekmedikçe seyahat etmeyin diyor. e bu hanks'ler daha yeni seyahate çıktılar. aynı ciddiyetsizlik, aynı salaklık işte.

diğer argüman, "bunda çıkmasa başkasında çıkacaktı." e doğru tabii. o kadar salak var ki, sıralamada yarışıyorlar sadece. kim daha salak diye yarışıyorlar.

bu arada şaka da çok komikmiş. daha tam olarak kimsenin ne olduğunu, daha doğrusu nasıl mücadele edeceğini bilmediği bir virüs var. el yıkayın, yok şöyle yapın falan deniyor. şakaya bak. mikrofonlara dokunmak. ne güldük o gün ya.
  • aklıma direkt şu soğuk savaş esprisi getiren haber:
    +nba'de normal sezona ara verilmeseydi ne olacaktı?
    -"rudy herkesi gobert'ecekti"
  • malum konuyla alakalı haksız olsa da yaptığını neden yaptığı yanlış değerlendirilen basketbolcu. yakinen takip edenler bilir, nba bundan birkaç gün önce (özellikle ligin en önemli değeri olan basketbolcular bir şekilde salgına yakalanmasın diye) belli bir uzaklıkta röportaj yapılması ve gereksiz hiçbir kişinin oyuncu soyunma odasına girmemesini de kapsayan birkaç regülasyon getirmişti korona önlemleri adı altında. gobert’in de basın toplantısında yaptığı aslında “ben de sizin bir arkadaşınız, kardeşinizim. burada birlikte çalışma arkadaşıyız. nba yönetiminin beni sizden ayrı veya üstün görmesine, beni daha çok korumasına gerek yok. hepimiz aynı gemideyiz.” demekti. tabii olayların bu şekle geleceğini kendi de bilememiştir ve çok pişmandır o da, eminim. linç etmeden önce bir de bu tarafından bakın istedim.

not: gobert’le herhangi bir maddi manevi çıkar ilişkim söz konusu değildir.

edit: telefondan yazarken typo oluyor haliyle.
hesabın var mı? giriş yap