şükela:  tümü | bugün
 • pazartesi basın toplantısında, virüs konusundaki paniği eleştirmiş ve basın toplantısını terketmeden önce mikrofon ve kameralar dahil her şeye dokunarak şaka yapmıştı bu zat ve bugün hasta olduğu açıklaniyor; yani sadece potaya top atarak milyon hayran edinmis, yillarin özgüvenini burdan saglamis, ukala bir insanin yapabilecegi bir şey işte. bugün bir futbolcuya, bir baskatbolcuya ne bileyim bir yüzücüye sadece yeteneklerin konustugu; gerek kafa olarak gerek erdem olarak nasil bir kisilige sahip oldugunu bilmedigimiz bu insanlara, duydugumuz müthiş hayranlik noktasinda bu zat bana işik olmustur, isik yakmistir bana bu kafasiz insan.

  edit: ışık arttırıldı.
 • virüs için alınan önlemlerle dalga geçip iki gün sonra virüs kaptığı açıklanan şuursuz topçu.
  edit: aptal herif mitchell'e de bulaştırmış virüsü.
 • tek haneli iq seviyesine sahip beyinsiz nba oyuncusu. nba'i iptal ettirdi tipine soktuğum.
 • tüm ligi durdurarak gelmiş geçmiş en iyi defansif oyuncu olduğunu ispatlamış oldu.
 • kendisi sayılar veya istatistiklerle açıklanamayacak derecede enes'ten daha iyi bir pivottur. aslında açıklanır da basit sayı ribaund istatistiği ile değil.

  1 şubattan beri utah pota altında rakiplerini %50'nin altında tutabilen tek takım. 3 şubattan beri bir maçta 100 sayı yemediler. yahu şu an oynanan maçta playoff yapacak hornets'e karşı 81-39 öndeler, üçüncü periyod sonu, neredeyse maç bitecek. bu bile gobert farkı. enes size oyundayken 20 sayı atarsa savunmada da zaafıyla direkt veya dolaylı o kadar sayı yedirir. enes'in klasik hareketidir mesela ribaund aldıktan sonra topu kollarıyla çevreler, bi sağa sola silkinir, etrafındakileri temizler, topu teslim eder. iyi bir şey zannedebilirsiniz ama değil. bunu gobert de geçen sene yapıyordu ama bu sene topu oyuna hızlı sokmayı da öğrendi. dakika aldıkça da kendini geliştiriyor. geçen gün bir maçta şimdi kim olduğunu hatırlamadığım bir guard potaya doğru penetre ederken gobert'i gördükten sonra geri geri kaçmaya başladı ve düşüp topu kaybetti. bu gerçekten oldu. gobert sadece durarak karşısındakine korkudan top kaybı yaptırdı. dokunmadı, durdu. istatistik kazandırmadı gibi duruyor ama yenen her az sayı da bir istatistiktir.

  aslında enes kötü bir oyuncu değil, hayatı boyunca da nba'de kalacaktır. kim bilir belki bir gün hocası al jefferson gibi bile olur. ama gobert daha başka bir şey olacak. çok görkemli, muazzam bir şey. şampiyonluk kadrosunu üzerine kuracağınız bir oyuncu. takımın defanstaki lideri. yanındaki favors ve hayward, daha kendini tam gösteremese de çocuk yaştaki exum ve şimdiden fazlasıyla ümit veren koçları quin snyder ile hep birlikte utah'ta bir şeyler başaracaklarını düşünmek şimdiden fazla hayalci değil gibi duruyor. hala eksikleri var, gobert'in de utah'ın da ama çok doğru yolda ilerliyorlar. umarım başarırlar.
 • sadece kendisine gerizekalı demek için geldim.

  (bkz: gerizekalı)
 • kendisi mikrofonlara elleyerek olaya bakış açısını göstermiştir. olaya karşı bakış açısı bu işte. ciddiyet bu kadar. hastalık ilk olarak böyle birinde çıkmayacak da kimde çıkacak? bir de salak mısınız denmiş. tom hanks'de de çıktı o mikrofon mu falan deniyor. e arkadaş bak aynı ciddiyetsizlik işte. yetkililer, bu işi profesyonel olarak yapan sağlık çalışanları, gerekmedikçe seyahat etmeyin diyor. e bu hanks'ler daha yeni seyahate çıktılar. aynı ciddiyetsizlik, aynı salaklık işte.

  diğer argüman, "bunda çıkmasa başkasında çıkacaktı." e doğru tabii. o kadar salak var ki, sıralamada yarışıyorlar sadece. kim daha salak diye yarışıyorlar.

  bu arada şaka da çok komikmiş. daha tam olarak kimsenin ne olduğunu, daha doğrusu nasıl mücadele edeceğini bilmediği bir virüs var. el yıkayın, yok şöyle yapın falan deniyor. şakaya bak. mikrofonlara dokunmak. ne güldük o gün ya.
 • dun akli sira su sakayi yapan oyuncu. kimbilir kimlere bulastirdi.

  https://www.youtube.com/watch?v=qseqmqo9koi
 • basın odasında masaya, mikrofonlara vs elini sürmüş, niye böyle bir şey yapıyor anlamış değilim?
 • ya kardeşim, herif basın toplantısında yaptıklarına benzer şeyleri günlerdir soyunma odasında da yapıyormuş.

  herkese nefes üflüyor, dokunuyor, dalga geçerek gülüyormuş. takım arkadaşları anlatıyor.

  eline ayağına sıçayım gobert.

  edit; iki gün önceki toronto utah maçında, gobert serbest atışı yapıyor, ibaka giren topu alıp öpüyor. ibaka biraz zor uyur bu gece.

hesabın var mı? giriş yap