• bir devletin başkanının üslubuna benzettim.
  • 'isterseniz üstüne oturun' demeyerek nezaket göstermiş büyükelçinin açıklamasıdır. öyle göze böyle füze.
  • işini bitirdi, götünü döndü, yattı.
  • partneri başkasına kaptıran eski sevgili triplerine girmiş tip açıklaması. bence s400 ile rusya'ya domates taşıyalım. hehehe salakça.
  • ayıdan post rustan dost olmayacağı gerçeğini rustaparlara göstermiş harikulade açıklamadır. *
  • insan biraz diplomatik bir dil kullanır ancak söyledikleri de doğru.
  • hani verdiğin sözler, hani şemalar nerde? hani sistem bizimdi? şimdi nerdesin nerde?

(bkz: kandırıldık)
  • rus elcisinin aciklamasina bile cherry pick yapiyorsunuz ki 5. sinif haber sitelerinden bile daha kotu.

kisisel dusuncem: bir diplomata yakisacak bir aciklama degildir. cunku boyle gerizekalılar tarafından kendi cürümleri kadar yorumlanmaya açıktır.

aleksey yerhov şunları söyledi:
    “öyle bir alana değindik ki her kelime her ima durumu ciddi şekilde değiştirebilir. genel bir cevap vermek durumundayım. kullanılıp kullanılmayacağı tamamen sahip ülkenin hür iradesinde alınacak karardır. türkiye’nin bizden satın almak istediği ürünü biz sattık. bu sistemlerin sahibi türkiye’dir. tamamen ülkenin kararına bağlı bir durum. duruma basit bir örnekle bakalım: ben bir aracın distribütörüyüm siz de benden araç almak istediniz. satış yaptık. sizden parayı aldım, aracı verdim. araç sizin. ister plaja gidin, ister patates taşıyın, isterseniz üstüne makineli tüfek monte edin savaşa katılın,onu garajda saklamak sizin doğal hakkınız.”
  • s-400 başka işe yaramaz diyor. uluslararası alanda s-400'e yönelik talebi azaltabilecek bir cümle...
hesabın var mı? giriş yap