• rüyada silah ateşlenmez, yumruk atılmaz, frenler tutmaz her uyuyan bu kuralı bilir.
  • rüyada olan şeylerle ilgili yüzlerce başlığın arasında göremeyince bir tek bana mı oluyor diye merak ettiğim olay. kesin başkasına da oluyordur ama freud çakması densizin biri malum bağlantıyı yapar diye çekinip yazmamıştır kimse. o açıdan bir sıkıntı yok rahat olun gençler, diyerek olası bir saldırıyı şimdiden bertaraf edeyim.

neyse, rüyada koşmaya çalışıp koşamamak gibi sıkıntı verici bir şeydir bu da. askersin savaşıyorsun, gangstersin mafya hesaplaşmasındasın, polissin seri katilsin terminatörsün her neyse işte. en lazım olan yerde düşmanla karşı karşıya gelmişken ya da uzaktan gözüne kestirmişken tetiğe basıyorsun, tık yok. sonra efendi efendi uyanıyorsun zaten, beyin "böyle rüya olmaz olsun ben gidiyorum" diyerek bu utanç verici durumu daha fazla uzatmadan sonlandırıyor.
  • emniyeti açmamışsındır.

espri köşemizde bugün...
  • kuvvetli sıkınca patlıyor. bir de taş atar gibi elini hareket ettirip sıkman lazım. anca öyle.
  • bunun bir kaç sebebi vardır,
    silah tam boştur
    yarım doludur
    tam doludur ama silah pistir
    şarjör tam oturmamıştır
    atıcı yardımcı eliyle şarjöre baskı uyguluyordur
    vs.
  • o kadar askerlik de yaptık ama ben bu silahın mekaniğini çözemedim. tamam bedelliydi itiraf ediyorum ama silah kullandık öğrendik yani. ama gel gör ki rüyamda ne zaman kullanmam gerekse ben ateş edemiyorum hep tutukluk yapıyor. nerede yanlış yapıyorum çözemedim.
  • yarıda kalmışlık duygusunun dibi.

sonra olanca gücünle yumruk atarsın vızıltı gibi gelir. bir nevi tümdengelim reaksiyonu mu acaba, bilemiyorum..
  • bu envanter içerisinde başı çekenler barutlu silahlardır. başlıcaları tabanca ve tüfek çeşitleri . sıkarsın etki etmez karşı tarafa, durum özetle bu.

ok mevzusunu bilmiyorum, arbalet falan da aynı şekilde. hiç kullanmışlığım, denemişliğim yok..

en can sıkıcı olanıysa yumruk. köküne kadar asılırsın okşayıp geçer. sonra tuhaf bir uyuşukluk hissiyle 2-3 tane daha sallar devamını getiremezsin. farklı mecralara kayarsın.
  • ateş alsa bile tepmiyor silah, ama öldürücülüğü de yok. bildiğin boncuk atan tabanca misali.
  • nasıl denk geliyor bilmiyorum ama ne zaman 40 yılın başı rüya görsem aynı gün trendlerde bir detayıyla ilgili bir başlık görüyorum. anlatayım bari, bugünkü rüyamda bir zombi salgının başlamasını gördüm -zombi ne alaka ya en son öyle bir şey izleyeli bir yılı geçmiştir-. evde dedemin çiftesi vardı -nasıl geldi lan bu tüfek buraya-, çıktım hemen karşı markete koşuyorum stok yapıp arabayla tüymem lazım bana köy falan lazım şehirde hayatta kalınmaz, ortalıkta fazla insan yok ama zombiler halihazırda zaten birilerinin arkasına düştüğü için bana pek dikkat etmiyorlar, girdim konservelere daldım elime geleni atıyorum sepete.

markete elinde otomatik piyade tüfeğiyle biri girdi tuttu tam sepeti hazırlamış çıkmak üzere olan birini vurdu sepetini almaya yöneldi, kendi kendime "olum çifteyle hayatta kalamazsın o tüfek sana lazım" dedim, tuttum ben de onu vurdum, aldım piyade tüfeğini arabaya koşuyorum ortalıktaki zombi sayısı artmış arabayla benim aramda bana yönelen 7-8 tane zombi var, 2-3 tanesini vurdum, sonra bir baktım silah tutukluk yapıyor, zombiler etrafımı sarmış, gerisi yok. daha kendi krallığımı kuracaktım ama ya..

tanım: potansiyeli olan rüyaların erken bitmesine neden olan ve çok can sıkıcı olabilen bir durum.
hesabın var mı? giriş yap