197 entry daha
  • çoğunluğu mide bulandırıcı şekilde yağ kokan fırınlardan poğaça alan kitledir aynı zamanda. sabahın erken saatlerinde kalktıkları için açık buldukları yerden poğaçayı almak zorundadırlar.

fırında çalışan bir arkadaştan öğrenmiştim poğaçalarda bir kilo un karşılığında 300-500 gr arasında yağ kullanıyorlarmış ve bu yağlar ucuz fiyatla poğaça satılan yerlerde en kalitesiz olanlarından seçiliyor. daha doğrusu kullanılan yağ hidrojenize katı yağ ve hangi çeşidi kullanılırsa kullanılsın sağlıksız. zaten maliyeti azaltmak ancak bu yağı kullanmakla mümkün. insanlar da haklı olarak ucuza yöneliyorlar ve çoğunluk basitliği açısından bu ikiliyi tercih ediyor ama daha dikkatli olmakta fayda var.

ekleme: poğaçada tereyağı kullanan butik pastaneler de varmış ( fiyatları haliyle daha yüksek) fakat tereyağı poğaçanın şeklini bozduğu için yine bir miktar hidrojenize yağ kullanılıyormuş. kepekli ve tam tahıllı undan üretilen simit iyi bir alternatif olarak gözüküyor. @yescheff’e teşekkürler.
  • evde çay yapacaksın ayrı para, tüpü ayrı para, kahvaltılık malzemesi ayrı para,yolda simit yada poğaça alıyoruz çay burada beleş demişlerdi; iki memur arkadaş.ilk duyduğumda şaka yapıyorlar sanmıştım :((

sabah evde tuvalete girmeye de gerek yok, gelin burada girin dediğimde; yüz ifadelerinin değişmesinden şaka yapmadıklarını anlamıştım. hem de işe başladıktan 2 gün sonra.

hala o pozisyonda, daha iki gün tanıdığın insanlara şaka yaptıklarını sanıp şaka amaçlı cevap veren ben mi hatalıyım yoksa iki gün tanıdıkları insana sinekten yağ çıkarabiliriz düşüncesini söyleyebilen iki memur mu hatalı anlayamadım.
  • (bkz: reflü)
    (bkz: gastrit)
    (bkz: talcid)
    (bkz: rennie)( uyardılar düzelttim yanlış yazmışım)
    yoğun istek üzerine
    (bkz: gaviscon)
    edit edit üstüne...
    nexium da varmış.
    2. sıradan lansor geldi... alkışlıyoruz.
  • pek çok sektörde görülebilecek durumdur. en sağlıksız kahvaltı şekli olup, uzak durulması şiddetle önerilir.
  • çay değil ama çikolatalı sütle genelde yaptığım kahvaltı türüdür..
  • bugun yine istemeyerek dahil olduğum gruptur.nalet olsun bu özel sektöre.
  • o kisi bendim. saat 10'da kolonoskopi'ye girecegim.

tanim: pek öneremeyecegim, sagliksiz yasam biçmi.
  • izmirde bu boyoz ve haşlanmış yumurtayla kahvaltı yapan kitleye dönüşür
  • burdan bildiriyorum 2 simit 2 çayla güne baslayacagim
  • yok ne bekliyordun zeytinyağı balık yağı eşliğinde, yulaf unuyla ve taze yumurtayla pişirilen poğaça mı, konsepte ters bir kere mideyi delmeyen poğaça mı olur bunları halen yiyen kaldı mı ucuz da değiller aslında ama insan bunu neden yer ki sabah sabah :s
613 entry daha
hesabın var mı? giriş yap