• (bkz: minoxidil)
  • 2 soğanı ortadan bölüp dökülen yerlerin üstüne koyup bir bez ile bağlamanın içinde bulunduğu liste. her akşam 2 saat beklektiten sonra var olan saçlar güçlenip kalınlaşıyormuş. hem dökülmesi azalıyor hem de daha gür duruyormuş.
  • stres yapmamak gerekir. saç dökülmesinin bir numaralı nedeni strestir. neden erkeklerde kellik sorunu yaşanır sanıyorsunuz? mahalle baskısı işte bu. çocukluklarından beri büyüyünce saçın dökülecek denilen erkek bireyler yaş 18 geldiği anda bir paniğe kaılırlar. en ufak bir saç telini gördükelri andan itibaren süreç başlar saç dökülür.
    neyse ne diyodum stres yapmayın! *
  • uzun saçlıysanız ve duşta saçınızın dökülüp su giden yeri tıkamasını istemiyorsanız, duştan önce saçınızı tarayıp dökülebilitesi olan saçlarınızı tarakta bırakın öyle yıkanın. evet bu, saçların istenmeyen yerlere dökülmesini engeller ama kelliğe deva değildir tam aksine 2dk'lık banyo temizliğinden üşenip saçlarınızı feda etmektir, yanlış anlaşılmasın
  • iki gun once aldigim bir tarife gore gecmiste sifir saci olan bir adamin nasil elvis presley’e dondugunu gordum ve direk uygulamaya koyuludum.

oncelikle hikayeyi anlatayim. mahallemizde bir abi uc yil kadar once belli calkantili donemlerden sonra( kumar, akabinde haciz vs.) gayet saglam olan saclari yaklasik uc dort aylik sure zarfinda doker.
    bu abi ibis modunda dolasir iki yil filan. neyse gotu toparlayinca saclara da bi baktiralim der ve doktora gider. doktor klasik stres bok pusur gibi bahaneler surer ortaya. abimiz yilmaz ve koca kari doktoruna gosterir kafayi ve soyledigine gore mucizevi karisimin tarifini alir.
    tarif su sekildedir:
    bephantene ignesi.
    e vitamini ignesi ya da serumu olarak isteyebilirsiniz.
    zeytin yagi.
    badem yagi.
    yilan yagi.
    susam yagi
    ve son olarakta kayisi yagi.
    amca bunlari karistirip haftada uc kez kafaya boca eder. ilk uc ay sonunda hafta da bire dusurur. ve kendi gozlerimle sahit oldugum mucize gerceklesir,
    yaklasik yaklasık 1 yilin sonunda amcanin saclari tekrardan cikar. ve su anda gayet normal saclarla dolasir ortalikta.

bende bu dertten muzdarip oldugumdan sorma cesareti gosterdim ve bu karisimin tarifini aldim.
    muhtemelen amcanin ki ani bi dokulme oldugundan sac kokleri olmemisti kisa surede kendine geldi, ama denemekte fayda var.
    su an saclarim hizla dokuluyor ve aile de kel yok.
    bi kac ay sonra deneyimlerimi paylaşacagim.

ilk izlenim editi:yaklasık 40 gündür haftada 3 kez kullandıktan sonra şunu söyleyebilirim ki, her saçımı yıkadıktan sonra havluda gördüğüm onlarca saç yerini birkaç saç teline bıraktı. şimdilik saçlarımda herhangi bir çoğalma yok. moralim yavaş yavaş yerine geliyor.azimle kullanmaya devam ediyorum bakalım. kullanan amcanın tavsiyesiyle biomen olan şampuanımı bioxcinle değiştirdim. gelişmelerden haberdar edeceğim.

edit 2:
    bir yildir ara vermeden kullandim. doktor tavsiyesi ile eksik olan vitaminleri kullaniyorum ve bu tam anlamiyla hayata dondurdu beni. dokulme tamamen durdu. koklerin saglamlastgini hissediyorum hatta elimle asiliyorum kendimi tatmin etmek icin. cogalma olayina gelirsek 6 ayda bir gordugum ablam sok oldu. topik kullandigimi iddaa etti. benim takintili oldugumu bilen arkadaslarim gorduklerinde cogalma oldugunu soyluyorlar. ve soyle soyliyim fon cektigimde tepe kisim sekil almiyordu seyrek oldugu icin artik sekil verebiliyorum. sanirim en net gozlemim bu.

bir edit daha:eklemeyi unutmusum kullanacak arkadaslara tavsiyem,karisimi uygulamadan once saclari 3 numara ayarina getirirseniz daha faydali olacaktir.

bu entry cok ilgi gordu bi kac konuyu aydinlatayim.

oncelikle bahsettigim yaglar asagi yukari ayni ebatta siselerde satiliyor aktarlarda kucuk siseler halinde aliyorum ben, ve vitaminlerle birlikte kucuk pet sisede karistiriyorum. diger serumlarda eczanede bulunuyor. serumlar 6 tup halinde cikiyor bi pakette. hepsini karistirmanizda bi sakinca yok. miktarlar yakin birbirine.

karisimi kafaya surerken pet sise kapagi ile iki kapak kadar suruyorum yeterli oluyor bana. sınırı şu şekilde ayarlayabilirsiniz, karisim alninizdan akmaya basliyorsa falza olmus demektir. ayrica surdugunuzde ne kadar uzun sure kalirsa o kadar iyi. ben ortalama 2 saat tutuyorum. herhangi bir yan etkisi yok. ve dermaroller kullanirsaniz etkisi baya artiyor.

bir de kullanacak arkadaslara tavsiyem sabirli olmalari. cunki islem biraz mesakkatli, yani surmek beklemek durulamak. ama ilk gunden itibaren farki anlayacaksiniz. 4 yildir kullaniyorum asagi yukari, sac ektirmeyi dusunen ben vazgectim dusunun. ve ayda bir hala uyguluyorum. tavsiye ettigim ve kullanan bi cok kiside sonuclardan memnun. en yakin arkadasimin annesini kullaniyor. kafasina igne yapiliyordu dokulmeden dolayi dusunun bunu birakti artik.

uzun lafin kisasi bu isin sirri sabretmekte. sonuclari goreceksiniz.

final editi: ölçü konusunda cok soru aliyorum. ben ortalama 20-30 mllik siselerden aliyordum yagları. daha buyugunu kullanabilirsiniz olculer birbirine yakin oldugu surece sorun yok. lakin cok yapmak yerine azar azar taze kullanmak daha faydali bence.

entrynin eksi seylerde paylasilmasindan sonra mesaj kutuma gunde on mesaj gelmeye basladi ve illa marka yazdiracaksiniz bana. kullandigim sampuan seba med sac dokulme karsiti arkadaslar. fiyati yuksek haberbiniz ola.
  • stres yapma birde kafanı kızlara okşat tamamdır.
  • içerisinde kafaya acı meksika biberi sürmenin de yer aldığı yöntemler.

not: kafasına sürüp, kafasını yakanlar küfür etmesin.
hesabın var mı? giriş yap