• (bkz: bulent ecevit)
  • yağmur yağmasın diye dua eden erkekler.
  • (bkz: brad pitt)
    (bkz: david beckham)
  • ibrahim tatlises en iyi ornektir. lakin birinin ona bu işin ayakkabı boyası ile olmayacagını soylemeli. kahtalı mıçı'yıda unutmamak gerekir şakaklardaki numunelik aklar ise işcilik gerektirir.
  • yaş haddinden ve orta yaş krizinden mütevellit olanları berberlerin "abi senin beyazlar artmış, en iyisi şimdiden boyamaya başlamak" şeklinde gaza getirerek ekstra gelir sağlama yöntemlerini kabullenmiş erkeklerdir... hatta şakaklarda bir miktar boyasız bölge bırakılarak natürel ve karizmatik(!) şekiller yapanları da görülmüştür...
  • röfle, balyaj olayına girmedikleri sürece gayet normal bişey yapan erkeklerdir fakat köklü de bir değişim yapılmayıp sadece beyazları kapamak amaçlı saçlarını boyatıyorsa, o dip boyası canından bezdirir adamı. 15de bir boyatmak gerek.
  • toplumsal saçma tabulardan sıkılıp "benim de tipimde değişiklik yapma hakkım var lan" diye dellenip, saçını farklı bir renge boyatan erkektir. 24 yıl boyunca hep aynı saç rengini (bir defaya mahsus kına macerasını saymazsak) taşıyan ve sevgili saçını boyarken kalan boyadan bir iki tutam saçına sürdürdükten sonra "lan olur aslında ha" diye düşünüp şarap kırmızısı ile olaya girişen erkektir. krem boya en sağlamı bence diye kız muhabbetlerine katılacak bir argümanı olur. "dur şu sakalı da boyayalım, dimebag'e bir saygı duruşu olur" diye düşünüp bol kimyasalı solumak suretiyle bir gün boyunca öksürüp dünyaya yaşlı gözlerler bakan erkektir ayrıca.
  • saç rengi, tıka basa ıspanak yiyip akabinde tuvalete sıçan bünyenin bok rengiyle aynı renktedir.
  • üniversite yıllarında gençlik ateşiyle zamanında uzun sarı saçlarımı şarap kırmızısına boyamıştım. itiraf edeyim götüm gibi olmuştum o saçlarla ama gene de ilginçti tabi. sonra yaz okulu bitti ve bünyemi istanbul'a baba ocağına kırmızı saçlarla dönecek olmanın göt korkusu sarmıştı. gittim bu sefer saçlarımı doğal rengi olan sarıya çevirmek için uğraştım durdum ama eve girer girmez saçımda boya olduğunu anlayan babam "saçını boyamış itoğlu it" demişti de ne alakası var ya denize gittim o yüzden böyle oldu dedim. zaten daha sonra kendi doğal rengini tamamen aldı saçlarım. bazen kendi kendime soruyorum elimdeki sigaranın dumanını ufka doğru üflerken pişman mısın diye.
hesabın var mı? giriş yap