şükela:  tümü | bugün
  • istanbul ticaret üniversitesinde, askerliğin acemilik döneminde olduğu gibi, "bilgisayar mühendisliğine giriş" dersine girerek "ay ben bilgisayar mühendisi olucam, bilgisayar oynicam" diyerek össye deli gibi çalışmış inek öğrencilere gerçek dünyayı gösteren öğretim görevlisi. öğrencilerle pek diyaloğa girmekten kaçınsa da, çok çok iyi ders anlatır. işin özünü kavratır. yanılmıyorsam bir de restoranı vardır. gidip yemek yemek henüz nasip olmadı *
  • kişisel sitesi haricinde bilgisayarkavramları isimli wikipedi benzeri sitesinde de yazıları bulunmaktadır.
  • sınavlarında ve projelerinde öğrencisinin emdiği sütü ağzından getiren ama not konusu da eli bol olan ve öğrenci yanlısı olan bir hocadır. işinin ustasıdır ve bu ustalığı bir dönemde anlattığı öğrencisinden de beklemesi kendisinin tek sorunudur.
  • not konusunda eli hiç de bol olmayan ve ne istediğini bildiğinden emin olmadığım bir hocadır kendisi.
  • bellman-ford algoritmasını ingilizce kaynaktan değil türkçe kaynaktan öğrenme keyfini yaşatmış kişi.`:http://www.bilgisayarkavramlari.com/…algoritmasi-2/`
  • soyadı gibi şeker bi insandır kendisi, derslerine hiç girmesemde, projesini yapmasamda büte hazırlanmayı düşündüğüm dersten elinin bolluğu sayesinde cc ile geçmiş bulunmaktayım
  • youtube'da bilgisayar kavramları adındaki kanalı ile yardırmakta olan hoca. r, veri madenciliği, weka, hadoop, veri bilimi ve soru cevap olmak üzere pek çok videosu var. bu konularla ilgilenler için harika videolar paylaşıyor.
  • hayat felsefesini örnek almaya çalıştığım yüce insan. her konuda bilgisi vardır. normalda bilgisayar mühendisliği camiasında insanlar, mezun olduktan sonra girdikleri işin domain' ine göre tecrübe kazanır ve diğer konular hakkında bilgileri git gide körelir. akademik camiada da bu olay çok farklı değildir. şadi hocanın, çalışma konusu doğal dil işleme olsa da diğer tüm konularda da bilgisi vardır. database bilir, compiler bilir, network bilir, işletim sistemi bilir, c bilir, cobol bilir. hemde köküne kadar bilir. alanında, tarihteki hem geometri, hem matematik, hem edebiyat, hem felsefe kasmış bilim adamlarını andırır.
  • v for vandetta misali bir çok öğrenciyi peşine sürekleyebilecek güçte bir insan.
    youtube kanalını takip ediyorum, bir insan bu kadar yardım sever, bilgili, efendi, karizmatik olabilir mi? evet olabilirmiş.. iyi niyetli tavsiyeleri güzel bir profosor.
  • bitirme tezim hadoop üzerinde çalışan bir recommendation system olduğu için, teze başlamadan önce hadoop ile ilgili gram bilgim olmadığı için ve hatta son 2 hafta kala bile gram bilgim olmadığı için kendisinin tutorial videolarına sarıldım. kısacık sürede anlamamı sağlayan o inanılmaz eğitici videoları olmasa muhtemelen hiç bir şey yapamamış olacaktım. çok ama çok mütevazı, bilgili ve bilgili olmasından çok daha önemlisi bu bilgisini herkesin anlayacağı şekilde aktarabilme yetisi baya gelişmiş bir insan. kendisine müteşekkirim, dilerim hayatı boyunca hep mutlu olur. kim bilir benim gibi kaç kişiye yüzlerce şey öğretmiştir. türkiye'nin hatırı sayılır üniversitelerinden birinde okudum, çok bilgili hocalar da gördüm * ama aktarabilme yetisi şadi hoca kadar iyi olanına neredeyse rastlamadım. sağ olsun, var olsun.