• bilgisayar dünyasını hintlilerin elinden kurtaran adam. ne öğrenmeye çalışsak çipçupçup viçyuçtuç gına geldi hintlilerden. bu hoca olmasaydı bilgisayar okumak kabus olacaktı neredeyse. dünya tatlısı bir anlatımı var soyadı gibi şeker mi şeker bir adam. şadi hocam sesimiz duyuluyosa her yaptığınızın peşindeyiz hocam. eğitime açız kardeleniz hocam biz.
  • hayat felsefesini örnek almaya çalıştığım yüce insan. her konuda bilgisi vardır. normalda bilgisayar mühendisliği camiasında insanlar, mezun olduktan sonra girdikleri işin domain' ine göre tecrübe kazanır ve diğer konular hakkında bilgileri git gide körelir. akademik camiada da bu olay çok farklı değildir. şadi hocanın, çalışma konusu doğal dil işleme olsa da diğer tüm konularda da bilgisi vardır. database bilir, compiler bilir, network bilir, işletim sistemi bilir, c bilir, cobol bilir. hemde köküne kadar bilir. alanında, tarihteki hem geometri, hem matematik, hem edebiyat, hem felsefe kasmış bilim adamlarını andırır.
  • istanbul ticaret üniversitesinde, askerliğin acemilik döneminde olduğu gibi, "bilgisayar mühendisliğine giriş" dersine girerek "ay ben bilgisayar mühendisi olucam, bilgisayar oynicam" diyerek össye deli gibi çalışmış inek öğrencilere gerçek dünyayı gösteren öğretim görevlisi. öğrencilerle pek diyaloğa girmekten kaçınsa da, çok çok iyi ders anlatır. işin özünü kavratır. yanılmıyorsam bir de restoranı vardır. gidip yemek yemek henüz nasip olmadı *
  • videolarında göründüğünden daha “cooldur”
  • anladığım kadarıyla çok idealist ve öğretmeyi çok seven bir insan. bu kadar video çekip insanlara türkçe video kaynak oluşturmasının başka bir izahı olamaz. eğer burayı okurda yazıma denk gelirse kendisine çok teşekkür ediyorum. harika bir anlatım ve çok faydalı bilgileri bize sunduğu için
  • not konusunda eli hiç de bol olmayan ve ne istediğini bildiğinden emin olmadığım bir hocadır kendisi.
  • valla bu adamı eleştirenin kafası karışmış bence gidip bi su falan içsin. bu adam peygamber değil ki herkesi sevmek zorunda olsun. samimi olup olmamasının işiyle ne alakası var? işi öğretmenlik ve topluma bedavaya internet üzerinden kaynak sunuyor. videoyu kapattıktan sonra nasıl bir hissiyata bürünüyor, herkese bir posta sövüyor mu kalkıp zeybek mi oynuyor ne alaka ya. bence bedava bir hizmeti eleştirirken "ben topluma ne verdim? eleştirdiğim insan topluma ne verdi" şeklinde bir aklımızdan geçirmemiz lazım. açıkçası ben o kadar bilgi bilseydim hiç oturup 3k-5k izlenecek youtune videoları çekmezdim. bu adam çekiyor. helal olsun.

edit: arkadaş mesaj atmış. şirket falan demiş. o konularla ilgili, özel hayatı ile ilgili bilgim de fikrim de yok. benim sözüm sadece bedava verdiği hizmet ile ilgili kısımları kapsıyor.
  • ders videoları ile türk bilgisayar&yazılım müh,it öğrencilerinin kurtarıcısı olan adam.
  • bilgi seviyesi olarak sadi hoca seviyesinde hocalar illa var ulkemizde ancak sadi evren hocayi bunlardan ayri yapan ogretme cabasi adam para kazanmadan kar amaci tasimadan youtube'da udemy gibi yerlerde milyarlar verip boktan egitim aldiginiz universitelerden daha iyi egitim veriyor

edit:

udemy'nin ucretli oldugunun farkindayim 30 liraya satilan egitimden 5-6 lira anca kazanc elde ediyor alanlarin yarisi da 20 gun sonra iade ediyor kar amacli yapilacak is degil
hesabın var mı? giriş yap