şükela:  tümü | bugün
 • derek connolly'nin yönettiği sundance 2012'de en iyi senaryo ödülü'nü alan film.
 • amerika vizyonu sonrası koskaca metacritic'te bile güzel not alabilmiş film. dört gözle bekliyoruz.

  http://www.metacritic.com/…ie/safety-not-guaranteed
 • muhteşem film.
  kendimi ifade etmekte iyi değilim. ama film muhteşemdi.

  ayrıca sinema televizyon okuyorum altı senedir. bu da benim adıma pek iyi şeyler söylemiyor.
 • donnie darko tadinda ama optimist, oldukca guzel bir film. soundtrack'i de ayrica dinlenesi.
 • bu yıl bundan daha iyi film seyretmedim.
 • gazeteye bir şaka olarak malum ilanı veren john silveria isimli şahsın da bir sahnede gözüktüğü ve jenerikte time travel consultant olarak geçtiği hoş bir bağımsız film.
 • vallahi güzel film. bir kaç defa izlenmeli diye düşünüyorum ancak (belki tekrar izlendiğinde daha iyi anlaşılabilecek) konu tabi zaman yolculuğu olunca her yere çekilebilecek bir ucu açıklık da kalıyor ana hikayede. bir de şunu söylemek istiyorum, filmdeki esas oğlan ve kızımızı çıkartırsak yan hikayeleri işleme konusundaki başarısı fevkalede tatmin edici. hani bir hikaye yazmakla ilgilenenler yan karakterlerin hikayelerinin işlenişini dikkatle incelemeliler diye düşünüyorum

  --- spoiler ---
  spoilerlı kısıma gelirsek, öncelikle sondan başlayayım. filmin sonu tamamen ucu açık gibi yani eğer yolculuğun gerçekleştiğine inanıyorsanız geçmişe gittiler, "görevlerini" başardılar ve hayatlar değiştiği için de darius'un annesinin ölmediği ve dolayısıyla stajyerlik yapmadığı bir alternatif evrenin geleceğine döndüler, yok eğer inanmıyorsanız oracıkta moleküllerine ayrılıp siki tuttular ve öldüler.

  çok ağır spoiler.bak güzel kardeşim madem buraya kadar okudun bir önbilgi edinmek istedin ama vallaha sonrasını okuma izlemediysen.

  filmi tekrar izleyince spoilerlı kısmı düzeltebilirim belki lakin, ajanların varlığı (ki onlar hakkında biraz daha bilgi verilseydi eyiydi), kenneth'in kız arkadaşının aslında ölmediği gibi konular, kenneth'in ilk zaman yolculuğunun gerçekten başarılı olduğunu düşündürtüyor. eğer sondaki yolculuğun gerçekleşmediğine inanıyorsanız da kenneth'in psikopata bağlamış bir adam olduğunu düşündürtüyor.

  kenneth'in kulağıyla ilgili hikaye neden söylendi, neden öylece bırakıldı hiç anlayamadım.

  --- spoiler ---

  neyse yalnız şunu da söyleyeyim, ben daha bilim kurgu beklentisiyle izledim filmi fakat komedi ve drama kısımları ağırlıktaydı. sanki filmi "hayatla ilgili garip ama pek güzel bir film" tadında izlersek benim başıma geldiği gibi bilim kurgu beklentileri de sekteye uğramamış olur. bilim kurgu kısmı var mı? var elbet ama daha çok drama ve komedi beklenetisiyle izlenmeli diye düşünüyorum. zaman yolculuğuna dair ve yine bağımsız bir bilim kurgu komedi izlemek istiyorsanız da faq about time travel izleyin, izlettirin. öptm bye.
 • --- spoiler ---

  ilk başta zaman makinesini icat eden kişiyi deli diye filmi kale almayıp ama filmin sonunda insanı göt edip bırakan müthiş film. belki de son zamanlarda izlediğim özgün konusuyla en güzel filmlerden birisi. evet film zaman yolculuğu hakkında ama işler çığrından filmin belki son beş dakikasında felan ciddiye bilip izleyiciye çok güzel bir süpriz yapıyor. senaryoyu yazan abi veya abla kimse parmaklarını öpmek istiyorum böyle güzel ve yaratıcı bir film seneryasunu bize izletme fırsatı sunduğu için.

  --- spoiler ---
 • her şey havada kalsa da müzikleri yere sağlam basan bir bağımsız sinema örneği. sundance ve sxsw'da ödül sahibi.
  gazetede zaman yolculuğu için eşlikçi arayan belirsiz bir tip, hayatından bezmiş şehirli bir yazarla ona eşlik eden hint asıllı inek bir öğrenci ve en az yazar kadar bezgin bir hatunun serüvenlerini içeriyor. serüven diyerek beklentiyi yükseltmek doğru mu bilemiyorum ama devlet ajanları ve hırsızlık da var, yine aynı şeyi yaptım galiba, devlet ajanları ve hırsızlık diyerek.
  bağımsız yapımları seviyorsanız, boş vaktiniz de varsa oturun izleyin.

  http://safetynotguaranteedmovie.com/
  http://trailers.apple.com/…ent/safetynotguaranteed/
  https://www.facebook.com/safetynotguaranteed