şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugün ölüdenizde akşam keyfi yaparak her ekşici gibi daha az çalışıp daha çok tatil yapma yollarını düşünürken uzaklardan bir insan siluetinin kulağında kulaklıkla sağa sola doğru elindeki uzun çubuğu salladığını gördüm. hafif ulan ne kafalar var be diye düşünürken kulaklık, çubuk, sahil kenarı, akşam sakinliği, ölüdeniz kalabalığı. kafa dank etti. adamlar bildiğin turistlerin düşürdüğü ziynet eşyalarını arıyorlar. aradığım işi buldum dedim. günde 1 tane yüzük veya kolye bulsam yeter. bu işi sadece ekşi ahalisi bilmeli. hadi zenginsiniz köftehorlar.

tanım: gündüzleri kalabalık olan plajlarda uyanıkların akşam sakinliğinden yararlanarak dalgaların kıyıya vurduğu yerde kolye, küpe, yüzük gibi değerli eşyaları araması olayıdır.
  • boş iştir. insanlar kıymetli eşyalarını sahilde kullanmaya çekinir. tatilcilerin büyük çoğunluğu da eşyalarını kaybettiğinde yaygara yapmaya bayılırlar.

ben sahile giderken yanına yedek cep telefonu alan insanlar gördüm, 10 liralık küpemi bile takıp gitmek huzursuz ediyor beni.
  • sermaye gerektiren iştir.
    bunun yerine biraz gözlem ve ağaçlara tırmanma yeteneğiniz varsa hiç dedektör vs. almanıza gerek kalmadan karga yuvalarını bulun ve onları kontrol edin uygun zamanda. kargalar bu parlak, parıltılı şeylere meraklıdır. buldular mı yuvalarına götürürler.