• biz sadece geziyoruz modundaki biri icin cok da ahim sahim olmayan bir yer.

biraz gosteris yapalim mantigiyla kimi yat limana demirlemistir, kaptani ve ne kadar calisani varsa uniformaya burunmustur, kosede bir adam elinde viski bardagi telefonla konusur, icinizden "he's the boss" ya da "he's the guy" ya da "heh iste essas oglan" dersiniz.

eger unlu, taninmis ya da super zengin biri degilseniz dikkate degmeyen birisinizdir; sagda solda unluler dolasir, dior'dan chanel'e bir cok magaza hizmet eder bu kisilere.

sanirim zamaninda guzelmis, hatta turkiye'de olsa belediyeye tasisin diye baski yaptircak kadar buyuk bir mezarligi vardir, bana kardes mezarliktan deseniz de mezarlik deniz kenarinda, alabildigine yat manzaralidir. neden guzelmis dedim, cunku simdilerde ab'ye giren eski komunist ulke vatandaslari, serbest dolasimla buralara gelip, agizlari acik gezinip, dior'un onunde aaa bilmem kim diye ciglik atabiliyorlar. eh nadiren bunlarin arasina turkler de karisiyor.

ben denize girecegim diyenleri nice'e, yok ben sosyete gorup ozenecegim diyenleri st tropez'e bekliyoruz.
  • daha ziyada yati, kati, botu olanlarin gittigi yer. yani beach icin gidilecek bir yer degil. feci halde pahali. gecerken bir gormekte fayda var ancak denize girmek icin ya da gezmek, gormek icin gitmeye degmez. onun yerine cannes veya nice kesinlikle tercih edilmeli.
  • pink floyd 1970 yılında burada bir konser vermiştir.

ayrıca (bkz: san tropez)
  • halk plaja akın etti vatandaş denize giremiyor vecizemizin ziyadesiyle yerini bulduğu bir belde..
    geçenlerde soyunup dökünüp o muhteşem denizinde bir banyo almak için otobandan direksiyon kırayım dedim ki ne göreyim.. trafik var..bütün marsilya oraya akın etmiş adeta.. o mondiyö..i hate traffics..me hate common pplz
    bastım gaza ver elini narbonne halk plajı..
  • porsche'nin ralli, tiger woods'un regatta yaptigi bir zamanlarin azur renkli balikci kasabasi.

yuzyilin basinda matisse'e, ortasinda bardot'ya, sonunda ise wayne rooney ve roman abramowich'e evsahipligi yapmistir.

dekadans'in kelime anlamini soranlara bir burasini bir de buddenbrooks'larin hayatini oneriyorum.
  • cote d'azur'da olan en cirkin kasaba. hicbir guzel tarafi yok neredeyse. zenginler gidiyor diye meshur olmus. zenginler ise monaco'ya kiyasla o kadar zengin degil. beni seni karsilastirinca tabiki karun gibi zengin orasina birsey diyecek yok. oralara yolunuz duserse port grimaud, sainte maxime gibi oraya cok yakin yerlere giderseniz neden cirkin dedigimi anlarsiniz. tabi altinizda araba varza eze, villefranche-sur-mer, saint-jean-cap-ferrat, nice gibi yerlere giderseniz daha iyi. yok caniniz illaki zenginleri, onlarin yatlarini arabalarini gorecegim diyorsaniz monaco'ya gidin. kac tane aston martin gordum hatirlamiyorum.
  • son zamanlarda çok tutulan , antoine isimli bir dj tarafından bestelenmiş "welcome to st. tropez" adlı bi şarkıya da sahip , bana alaçata'yı andıran fransa'nın küçük turizm kasabası ..
  • denizli kampüs muhitinin son zamanlardaki gözde mekanı. denizlimin güzel insanları saint'i direk yazıldığı gibi okur, şaşırmayın.
  • http://mikiurl.com/r/cso82q bunun gibi adisyonların normal karşılandığı şehir.
  • gidip büfe açıcam burada, 7 bin euroya tost satıcam.

(bkz: 107 bin euro'luk hesap)
hesabın var mı? giriş yap