graveyard keeper

  • 2883
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 yıl önce

gbt

yerel seçimler öncesinde sıklıkla yapılmaya başlanmış seçmece.

direk konuya giriyorum bak. bu uygulama için görevlendirilen memurlar genelde genç olanları. kontrol edecek insanları seçme yöntemleri de tam bir komedi. hatta açıkca söyleyeyim ego tatmini.

ilk 1-2 gün, "hırsızı uğursuzu tespit edebilrler belki" dedim. çıkarıp gösterdim kimliği. hatta aynı gün 2 defa gösterdiğim oldu. işe gidiş yolumda 3 farklı köşede bekleyen ekip otoları kabusum oldu resmen. başlarda "ulan at hırsızı gibi takılırsan herhalde çevirir adamlar" da dedim. artık bıraktım, demiyorum amına koyim.

hatta kendime kriterler bile oluşturdum. sakallı, façası bozuk, yalnız yürüyen adamları çeviriyorlar dedim. adam dedim bak, kadınlar suçsuz masum meleklerdir dedim. "kadınlar askere gitmiyor ya abi" dediler. inandım. "doğru lan!" dedim. cazgır birine denk gelirler allah muhafaza. neyse dedim, sineye çektim.

taa ki, kulağımda kulaklıkla king diamond' un dibine vurmuş, melissa' yla öbür dünyaya gitmeye az kalmış, tam da otobüsten adımımı karaya atıp 1-2 adım anca atabilmişken, "birader gel bakalım" hareketi yapan, benden 4-5 yaş küçük olduğu gün gibi belli memuru görene kadar. güzellikle anlattım hergün aynı güzergahı kulandığımı ve her seferinde gbt' ye girdiğimi. sonra şu cevapla bütün ruhum aydınlandı:

"ben seni ilk defa gördüm"

işte bu akıl dolu cevaptan sonra anladım ki, o bölgedeki tüm polislere görünürsem bir daha bu kontrole girmek zorunda kalmayacaktım. nasıl da akıl edememiştim bunu? ne kadar malmışım, kafamı sikeyim. kendime bir yumruk attım, bayılmışım.

devamını okuyayım »
19.02.2009 20:19