şükela:  tümü | bugün
 • gerçekten şaka yapıp arkadaşının şaka olduğunu anlamadığı zaman, anlasın da alınmasın diye söylenecek söz öbeği.
 • 80 li yıllardan bir makarna reklamı repliği. kadın, tabağını yalayıp yutmuş oğluna diyor ki "bir tabak daha vermesem?" hemen ardından ekliyordu: " şaka şaka"...
  (bkz: unutulmaz reklamlar)
 • beyazıt öztürk'ün çok sık kullandığı söz öbeği.örnekse okan bayülgen'in sevişmek veya seks kelimelerini kullandığı kadar kullanır en az.
 • hangi kanalda bilemedim şu anda ama, meşhur şakacımız mustafa karadeniz'in kolpa olduğu her tarafından belli kamera şakası programı.. en son uyuyan adamın başına üşüşüp, ölmüş gibi dua okuyan insanlar şakasıyla gündeme geldi. fakat kamera güya gizli kamera, zoom desen allahına kadar, kamera hareket ediyor, hepsini geçtim kameranın ışığı öyle bir açık ki xenon mübarek... inananılası değil, komik hiç ama hiç değil uçan adam sabri'yi açıp izleyen daha çok güler, şahitlerim var..
 • kanal türk!de yayınlanan bilinçsizse hazırlanan program.bütün bu şakalar göstermelikse saçma sapan, şakalar gerçekten yapılıyorsa çok tehlikeli sonuçlar doğurabilecek program. izlerken gülmek yerine sinirleniyorsunuz. yapılan şaka aynen şöyle: bir fabrikanın patronu kendi işçisine şaka yapıyor. yeni gelen patron rolündeki mustafa karadeniz, 12 yıllllık, iki çocuk babası bir işçiyi sadist bir şekilde işten atıyor. "ekmek paramla oynama" diyen işçiyle sadist konuşmalar yapıyor. işçi oraya buraya saldırıp, tam cinnet geçirmek üzereyken, ona bunun bir şaka olduğu söyleniyor
  böyle bir kepazelik, duyarsızlık olamaz. geçim sıkıntısı çeken bir insana böyle bir şaka yapılmaması gerekir.orada adamın tasiyonu yükselse, beyin kanaması kalp krizi geçirse kim hesap verecek? bu programı hazırlayanlar adam gibi birşeyler yapmak istiyorlarsa yabancı kanalların şaka programlarını inceleyip biraz incelik öğrensinler.bu şakanın yapılmasına yardımcı olan patron da biraz duyarlı olmayı, insan olmayı öğrensin.
 • dayağı yiyeceğini sert bakışlardan, hal ve hareketlerden anlayan kişinin yan çizme yöntemi.

  -anne ben uyuşturucu kullanıyorum...
  +@!?.<@>! (korkutucu bakışlar ve seyirten kaş)
  -hehe şaka şaka ahaha ehuehue valla bak
 • yavşak hareketler sergileyen bünyelerin, kendilerine savrulan '' belanı sikerim '' bakışının ardından sıkça kullandıkları ikileme.
 • dünyanın en antipatik ve dayak isteyen tavrı, şaka olmadığı halde bir lafı edip, ettiği laf yüzüne vurulduğunda "şaka şaka" demektir.. malesef son dönemlerde çok fazla insan bunu yapıyor ve fitil oluyorum.. sanırım asıl nedeni yalan söyleyen çocuğun yalanı yakalandığında ilk taktiğinin bu lafı etmesi ve ebeveynin de bunun üzerinde durmaması..

  - abi aslında ali'yi de çok sevmiyorum.. benim hatunun iyi arkadaşıymış gerçi ama ikiyüzlü biri gibi geliyor bana..
  - yok lan dünya tatlısı dünya iyisidir.. duymamış olayım bu lafını..
  - şaka lan.. şaka..
  - (tövbeeeeeeeeeeee)
 • en ufak komiklik barındırmayan, şaka yaptığı insanı zor koşullarda bırakan, yolda rastlasam tekme tokat döveceğim adamın programı.