• bir sikayet mektubu:(direk genel mudure yazilmis)
    basimdan gecenleri anlatmak simdi cok uzun surer , dilerseniz bir kahvenizi icmeye geleyim , orada detaylica konusuruz.

(kendisi bilindigi kadariyla genel mudur tarafindan kahve icmeye davet edilmedi)
  • yer: dc9 kabini
    durum: yolculardan biri thy tarafından başka bir havayolu şirketinden kiralanan dc9'ların güvenliği konusunda şüphe içindedir ve pilotla bu konuda görüşür.. yolcu yerine döndüğü zaman olaylar gelişir..

1. salak yolcu: beğenmiyorsanız inin kardeşim..
    1. tepkisel yolcu: !!!
    2. tepkisel yolcu: ne demek beğenmiyorsanız inin kardeşim.. başbakanı da beğenmiyorum, ülkeyi mi terkedeyim yani?
    1. salak yolcu: kardeşim, beğenmiyorsan sen de in..
    2. tepkisel yolcu: bu ne biçim yaklaşım kardeşim.. beğenmiyorsanız inin diye bir mantık mı var? bana kendini beğendirmek zorunda..
    2. salak yolcu: kardeşim sen nereden biliyorsun ki bu uçağın güvensiz olduğunu?
    1. tepkisel yolcu: ama daha dün...
    1. salak yolcu: in kardeşim beğenmiyorsan..
    hostes: sakin olun lütfen, inşallah sağ salim ineceğiz..
    2. tepkisel yolcu: hah işte sorun da bu zaten, inşallah !
    (bu arada bir kaç yolcu dc9'la uçmayı redderek kabini terkeder)
    2. tepkisel yolcu: (2. salak yolcuya dönerek) bu durumda sağ salim inersek ben size bir özür, inemezsek de sırat köprüsü civarında siz bana tepkimden dolayı bir teşekkür mü borçlu olacaksınız?
  • yolcu: hanfendi sizin isiniz de bazen ne komik oluyor di mi?
    ben:buyrun biletiniz bu... hayirdir beyfendi? niye oyle dediniz?
    yolcu: ya iste mesela size telefon aciyolarmis size , sonra diyolarmis ki bant kaydimisiniz gercekmi diyolarmis ehehehe... (bkz: #591066)
    ben: hee. oyle mi oluyomus..tamam. check in 23 numara beyfendi...arkanizda yolcu bekliyo...(hadi naşş)
  • yolcu : valizim kayboldu, nasil bulabilirim
    pilot : ne biliyim...

(bkz: yasanmistir)
  • virgülüne dokunmadan

ben: malesef ucakta yer yok bugun beyfendi
    kisi: ama benim dişim ağrıyo... halk ozaniyim ben
    ben:!?? peki madem?
  • yolcu-hanfendi benim biraz fazla bagajim olacak ucakta...
    ben-malesef beyefendi birsey yapamam o konuda..
    yolcu-7-8 kilo birsey ama?
    ben- uzgunum...odemeniz gerekecek..
    yolcu bunun uzerine cantasina uzanip icinden bir kavanoz nutella cikarir - cukulata yer misiniz? size bunu versem?
    ben- :)) yok almiyim...rejimdeyim
  • - uçak düşerkene paraşüt vereceeniz mi?
  • anne-baba bilet almaya çalisirken bir türlü rahat durmayan 3-4 yaşlarındaki çocuğa annesi (beni göstererek):
    -uslu dur bakayım...yoksa teyze sana iğne yapacak

kendisine höst demek istedim, beni bu genc yaşımda iğneci teyze yaptığı için
  • tuvaletlerde turkce ve ingilizce olarak iceri kagit ya da benzeri madde atilmayacagi yazar. yazdigi gibi tam klozetin ustunde de evrensel bir sembol vardir, klozete dusen burusuk bir kagit cizimi, ve uzerinde dev bir kirmizi carpi isareti. bunu anlamamak, ve her ucusta tuvaletlerden birini sirf kagittan dolayi iptal etmek icin ne kadar salak olmak gerekir? kagit resminin uzerindeki kirmizi carpi isareti baska ne anlama gelebilir?

ortalama, gozu goren bir insana "klozete kagit atilmamali" bilgisi daha baska nasil verilebilir, bu kadar basit bir cizimi anlamayan insanin birakin ucaga binmesi, topluluk icinde yanliz basina birakilmamasi lazim degil midir?

sonra biri gelir: "koskoca ucakta bu tuvalet nasil arizali olur? bu kadar yolcu napcak?" diye sorar. nasil olcak, senden onceki salagin biri tuvalet kagidina bogmus tuvaleti. ha bir de bu kadar yolcunun iseme/sicma ihtiyaci var, ucagin tuvaletini kullanmasi lazim ama kabin ve kokpit ekibinin yok, biz cami acip disari salliyoz, yolcuya ayip olmasin diye...
  • olay amsterdam da gecmektedir:
    yolcu:(sinirli bi sekilde):gecen ay istanbul call centerdan murat adli birisi bana yardimci olmustu. karima rezervasyon yapmisti.ben de ona yardimlarindan dolayi taa buradan siparis edip cicek yolladim!ama bu murat, biletin saat 2 de iptal edilcegini soylemedi bize. madur etti bizi! ben o yolladigim cicegi geri istiyorum! gerekirse sefinizle goruseyim , mudurunuzle goruseyim!cicegi geri istiyorum!

mudure yollanan yolcu bir de mudure beni sikayet etmis , bana bi basin sagolsun demedi o memurunuz diyerek??artik kimi ölmüş de ben tahmin edemediysem...
hesabın var mı? giriş yap