burali

  • 5678
  • 1
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

selahattin demirtaş

kendisine güzelleme düzmek niyetinde falan değilim. oldum olası sevmem siyasi tercih yaparken kişilerden sözetmeyi. şu var ki hdp benim için çok kıymetli bir parti. her zaman kendime şunu hatırlatıyorum, kürt hareketi olmasaydı ben bugün kimbilir hangi kafayı yaşıyor olacaktım. sadece vicdanımı ve aklımı zinde ve olması gerektiği noktada tutmamı sağladığı için bile olsa borçluyum bu partiye. seçimlerimi berraklıkla ve doğru olduğuna inandığım şekilde yapabilmemi sağladığı için de borçluyum. bu nedenledir ki oy kullanma yaşına geldiğim andan itibaren içinde kürt hareketinin yer almadığı hiçbir oluşuma/partiye oy vermedim. bu kuralsızca bir duruş değil. nasıl bir hayat yaşamak istemediğime dair doğru bir kerteriz. evet, uzunca bir zamandır nasıl bir hayat yaşamak istediğim üzerinden değil, nasıl bir hayat yaşamak istemediğim üzerinden yön tayin ediyorum kendime. bu "aman akp olmasın da kim olursa olsun" şeklinde bir omurgasızlık da değil. bu, yeryüzünde görmek ve yaşamak istemediklerinin defedilmesi yolunda kerteriz almak sadece.
ve dahi kürt feministlerin biz "beyaz" feministlere öğrettiği pek çok şeyi de masanın üzerine koyunca, masa da masaymış ha demekten başka şey kalmıyor geriye.
kürt olmayan bir sosyalist feminist olarak tereddüt bile etmeden oy vereceğim tek partinin hdp olması da demirtaş'ın kabahati olmasa gerek.

devamını okuyayım »
17.07.2014 21:21