şükela:  tümü | bugün
 • firmaların, satış elemanı yetiştirmek için işe almak istediği insanlar; stajyerler. diğer traineelerde de olduğu gibi çoğunlukla normal satış elemanlarından daha düşük bir ücretle başlanır işe (işe giriş ücretinin de altında bir ücretle), hatta bazen maaş bile almazlar. firmalara göre değişen bir eğitim süreci yaşanır önce (bir kaç ay). daha sonra da normal satış elemanı olarak işe devam edilir, eğer kişi bu iş için uygun görülürse. demek ki neymiş; bir kaç ay boyunca düşük maaşla işlerin peşinden koşturulup işe alınmamak da pek tabii ki mümkün ve yasalmış*.
  öte yandan özellikle yaz aylarında memleketimizde de uygulanan yaz stajı için de bu tip ilanlar verilir. yaz tatili denilen sürecin belli bir kısmında ya da tümünde firmanın satış departmanında staj yapar bu insanlar. çoğu kurumsallaşmış firma, stajyerlerinin performansından memnun kalırsa okul bitiminde işe alacağı için staj yapacak kişinin ciddi yaklaşması kendi yararına olacaktır.

  ukteyi veren: cannibal (05.06.2007 21:13)
 • bankalarda management trainee'den farkı şudur ki, mt'ler genel müdürlük'te işe başlarlar, st'ler ise şubelerde.
 • torpilliler genel müdürlüğe (bkz: managemant trainee)
  torpilsizler şubeye (bkz: sales trainee)
 • her pazarlama satış işinde olduğu gibi fiziği taş gibi hatunlardan oluşan kadro. hangi bankaya gidersen git özel seçilmiş buradaki hatunlar kamu bankasından özeline kadar aklına ne geliyosa

  mümkünse işletme mezunu ve tercihen yüksek lisans yapmışsa tadından yenmez. zaten bu pozisyon için %70 işletme mezunu olma şartı var heralde kimi görsem işletme mezunuyum diyor. şubesinden şubesine işin pratiği değişiyor olsa da yapılacak iş değil vesselam hoş mecbur olmasa kimse iş yapmaz da.