• gün geçmiyor ki ülkece eziklenmeyelim.

yabancı bir hanımefendi bir marketin şampuan reyonuna giriyor ve fiyatlar karşısında yaşadığı şoku kayda alıyor.

"bu insanlar nasıl yaşayacak" içimi acıttı bu cümle yemin ediyorum.
    videodaki kadın sanırım ingiliz. eski ekonomi bakanımız bilin bakalım hangi ülkede bu hafta, hani şu dinozor skenlerin övdüğü...

video

edit: başlığın altına s.islamcılar anında üşüşüp "olağanüstü" iktisat bilgileriyle yargı dağıtmışlar.
    arkadaş madem bu kadar anlıyor sizin tayfa bu işten sorması ayıp alım gücünün yerle yeksan olmasının sebebi nedir?
    kemalistler ve istanbul sözleşmesi mi?
    eyvallah ben anlamam ekonomiden de eğer "böyle saçma sapan argümanlar" bir şey göstermiyorsa en skimsonik şampuanın* 30 lira olduğu senaryodan daha net ne gösteriyor, biz anlamayanlara da anlatın da öğrenelim.
  • hislerime tercüman olan bir turist bacımız.

diş macunu, şampuan, listerine falan almak için bildiğin indirim kovalıyorum amk. 10-15 liraydı lan 2 sene önce bu ürünler.
  • elin turistinin 2 günde anladığını bizim vatandaş 20 senedir anlayamadı.
  • durum ortada, turist bile halimize acıyor...
  • "avruba'da jampuan bulamassınız, çüngü yıganmıyollar, bizde jambuan var bak bak!"
  • kadının türk olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam fakat bu kadının söylediklerinde çok haklı olduğunu değiştirmiyor ne yazık ki.
  • birim para düşmanları gelmiş yine.

arkadaşım, benim 10bin birim alıyor olmam marifet değil. ben de 2bin birim maaş alayım ama benim ülkemde de o şampuan 2bin birim alan vatandaşın ülkesinde olduğu gibi 2-3 birim olsun.
  • yine mi şampuanlar ligi*nde ölüm gurubuna düşmüşüz amk
  • fetö, pkk, ypg, lpg, jpeg,örgütlerinden birisi olarak değerlendirerek yandaş basında yerini alacak turisttir.
hesabın var mı? giriş yap