• işsizler, niye yapmışlar?" sorusu çok anlamlı evet. ben mesela ebe-hemsirelerin köy köy ev ev dolaşıp "korunma" öğrettiklerini anımsiyorum 90'lı yıllar boyu. korunmayı ögretmek, saglık ocaklarında ücretsiz prezervatif dagıtmak ve egitim bir devlet politikasıydı. maalesef vazgecildi. simdi bir saglık ocagına gidip prezervatif istesem ne tür tepkiler alacagımı kestiremiyorum bir kadın olarak. gerci onlar da haklı: markette satıliyor nasılsa... vesselam "egitim" yahut "egitimsizlik" bir devlet politikasıdır. ötesi dogurmanin ne denli özendirildigi, kürtajın ne denli zorlastırıldıgı (bazı devlet hastanelerinde anestezisiz kürtaj var caysin hasta diye) malumunuz. bu haberi de bu bilgilerle okuyunuz.

ek: sunlara da bakilabilir:

(bkz: müslüman aile doğum kontrolü yapamaz)

(bkz: narkozsuz kürtaj)

(bkz: her kürtaj bir uludere'dir)

bu insanların yönettigi ulkede ölen çocuktur.
  • "yerde yürüyen hiçbir canlı hariç kalmamak üzere, rızıkları allah'ın üstünedir..." (hud, 11/6).

nasıl ateist oldum diye soranlara lanet olası bir cevap gibidir.

bizler sosyal devleti yedik yuttuk yerine de sadaka kültürüne bel bağladık. zenginler ise "komşusu açken, tok yatmamak" için mahalle değiştirdi.

aile sosyal politikalar bakanı hanımefendi farkına varsın ki, bu bebenin vebali onun boynunadır.

hepimize lanet olsun.
  • gücüyle gurur duyan yeni türkiyelilerin alnına sürülen yeni kara. ama istikrar sürsün, türkiye büyüsün değil mi? üçüncü köprümüz var nasılsa? tünellerimiz var... en büyük havalimanı bizde. yollarsa duble...

millet aç aç ama kimin umurunda?

allah insanları açlığın koynuna bırakan ve buna vesilen olan herkesin cezasını versin.
  • emine erdoğan 3 bin liralık eşarp aldıkça, sibel can çıktığı 100 bin tl lik konserin vergisini ödemedikçe, büyük holdingler vergi kaçırdıkça, bu ülke fakiri daha çok fakirleştirdikçe, günden güne daha çok duyacağımız göreceğimiz haberlerden bir tanesidir.
    bu ülkede açlık varsa sebebi para olmayışı değil, gelirin düzenli dağılımının olmayışıdır.

bu ülke kökten yansın dedirten haber.
  • insanı kahreden haber.

milli gelir, duble yol, köprüler, büyüme, inşaat...

bebelerin karnını doyuramadıktan sonra ne işe yarar ki?

her boş arsaya inşaat yaptığımızda değil, her bebeğe, sağlıklı gelişebilmesi için asgari düzeyde de olsa besin sağladığımızda büyük ülke oluruz.

"sütüm yok. çayla insanın sütü olur mu? iki günden beri tenceremde yemek yok. komşularım bir tabak yemek getirecek de çocuklarım yiyecek."

lanet olsun.
  • biz küçücük şeylere üzülürken bir yerlerde bebekler ölüyor. derdimi sikeyim be.

bebeğe bakamayacaklarsa keşke çocuk esirgeme kurumu'na bıraksalardı. doğurmasaydı desek de doğuruyorlar. hiç olmazsa karınları doysun, hayatta kalsın garibanlar. zaten devlet kendisi demiyor mu doğursunlar devlet bakar diye. ironi yapmıyorum. doğrusu buydu.
  • siz bakamayacaksanız getirin biz bakalım diyen devlet ve büyükleri nerede acaba?

yada müslüman olduğunu savunan ve müslümanlığın temellerini oluşturan "komşun aç ise sen tok yatamazsın" mantalitesi bu durumu farkedenler için neden işlemiyor?

allah sizi bildiği gibi yapsın.
  • (bkz: islamcıların utanıp yazamadığı başlıklar)

şaka lan şaka, islamcıda ar, haya, utanç ne arar.
  • koskoca devlet 2,5 yaşındaki bir yavrucağa bakamamış demek ki. yavrum benim azıcık ömrüne ne acılar sığdırmıştır kimbilir...

üzücü çok üzücü olay.
  • hiç devletin gücüne, ailenin fakir olmasına rağmen çocuk yapmasına atıfta bulunmayın

komşusu açken tok yatan komşuluk ilişkisi üzerinden tartışın. komşusu açlıktan ölürken eğlencenin dibini bulanları tartışın

insani ilişkilerimizin kalmayışını, bizi esir alan sosyal medyayı tartışın

söylediğiniz eleştirilere karnımız doydu, aç olduğumuz konulardan bahsedin.
hesabın var mı? giriş yap