şükela:  tümü | bugün
  • 6gb ramlı bir samsung telefonu. snapdragon 653 arttıralabilir hafıza 6 inç ekran.

4000mah pili var. sanki iyi bir telefon gibi ama popüler olmayan samsung telefonu alınmaz :d
  • iyi telefondur ancak çin'e özel üretildiğinden ülkemize gelenler paralel ithalat. cihazın kutusunu ülkemize getiren firmalar satmadan önce açıp içine türkçe dil ve google play yükleyip tekrardan kutuluyorlar. zira çin'de google yasaklı.

işin kötü tarafı ise telefonu güncellerseniz telefon kafayı yiyor ve türkçe dil siliniyor. google play çalışmayıp hata vermeye başlıyor vs.

ek : bu sorunla karşılaşmamak için satıcıya telefonu almadan önce knox sayacı 1 mi 0 mı diye sorun. 0 ise alın. zira knox sayacı 1 olunca telefon kutusu açılıp root atılmış oluyor ve yukarıda bahsettiğim problem oluyor.
  • keep calm and wait for nokia 9.
  • taş gibi telefon. kurcalayıp tekrar edit'liycem.
  • 20 gündür kullandığım telefon.

iphone 7 ile başlayan yeni telefon maceram (bkz: #67247461) hüsrana dönünce satıp yerine telefon bakmaya başladım. tabi iphone'dan dilim yanınca emektar htc m8'e dönüp epey bir araştırma sonucu bu telefonu gördüm. beni asıl büyüleyense 4000-5000 bandında seyreden amiral gemilerine göre son derece mütevazi 1800 liralık fiyatı oldu.

özelliklerini, boyutunu, bir de üstüne fiyatını görünce hiç düşünmedim bastım parayı aldım cihazı.

sırayla gidersem;

teknik özellikler: snapdragon 653 işlemci yanına 6gb ram ve 64gb dahili hafıza koymuşlar. yanına çaktım 64 gb hafıza kartımı telefon oldu bana 128 gb. 1800 liralık bir telefon için muazzam değerler bence. telefon akıyor, gps harita yada program kullanımıda herhangi bir yavaşlama karşılaşmadım. öellikçe çok fazla gps kullandığımdan gps performansı önemliydi benim için yandexi açar açmaz konumunu bulmasıyla beni çok mutlu ediyor. oyun oynamadığımdan oyunlarda ne yapar fikrim yok ama uygulamalarda gücünü her şartta hissettiriyor cihaz.

ekran: telefon amoled ekranla geliyor. diyeceksin ki amoled ne? şöyle söyleyeyim gece telefonla dizi izlerken dizi de siyah ekran geldi 3-5 saniyeliğine o ara ben telefon kapandı sandım amk öyle bir siyah gösteriyor. ekran göz seviyor desem yeridir. güneş altında v.s gayet güzel görünüyor ekran, ayrıca otomatik ışık algılayıcısı baya başarılı. amoled olduğundan telefon ekran koruyucu gibi size tarih ve saati ekranda devamlı gösteriyor buda çok güzel bir özellik bence.

kasa: telefon metal kasa ve kasa kalitesi gerçekten güzel. 15 gündür kılıfsız kullanmama rağmen metal kasanın çizilmemesi ise şansta olabilir kasa kalitesinden de. bu arada telefon 6 inç baya büyük bir telefon. tek elle kullanmak pek mümkün değil. küçük, dar ceplerede sığmaz onuda belirteyim. alacakken buna dikkat edin.

batarya: 4000mah bataryamız var ve günü çok rahat çıkarıyor. isterseniz ikinci günü de çıkartmanız mümkün. kullanımınıza bağlı. mesela ben devamlı güç tasarrufu modunda kullanıyorum ikinci gün sonunda bataryam yüzde 20 lerde seyrediyor. hızlı şarj ile telefon inanılmaz hızlı dolum yapabiliyor. o yüzden şarj pek problem olmuyor. ola ki şarj etmeyi unutursanız güç tasarrufu moduna alıp telefonu hiç bir lüksten kaçınmadan çok rahat akşam ettirebiliyorsunuz.

eksi neler sayabilirim dersem;

-parmak izi okuyucusu tırt. ben beceremedim diyicem ama iphone kullanırken şak şak açılıyordu telefon bu pek tınlamıyor. şifre gir diyip duruyor.

-boyutları gerçekten büyük 6 inç bir telefon günlük kullanım için size ne kadar uyar iyi düşünün. taşıması zahmetli ve biraz da ağır.

bunlar dışında gerisi bildiğimiz samsung android işte. gayet kullanışlı ve kullanıcı dostu. aklıma başka şeyler geldikçe editlerim.
  • tam bir fiyat performans telefonudur.
    8 çekirdekli işlemci, 6 gb ram, 64 gb hafıza, 4000 mah batarya ve 1650 lira gibi bir fiyatı var.

usb type c olması ve hızlı sarj olması da önemli bir artı. 4000 mah batarya 80 dakikada doluyor.

özellikle gold versiyonunda iphone 7 havası var.

16 mp flaşlı ön kamerası da gayet başarılı.

yalnız eksi olarak, 16 mp olan arka kamerasının video ve fotoğraf çekme kalitesi ve hopörlörü bana pek başarılı gelmedi. bu açıdan bakıldığında 2014 yılı amiral gemisi telefonlardan geride.

doğubankta delta ithalat garantili olarak 1650 liradan her mağazada bulunmaktadır.

not: gelen habere göre android marsmallow'dan direk android oreo'ya güncellenecektir.