• onedio videosunda 9:48. saniyede 2 ay önce yazdığım bir entry kendisine sorulmuş. (bkz: #93607719) cevabı çok hoşuma gitti. başarılarının devamını dilerim kardeşim.
  • şanışer'i savunmaya gelmedim ancak görüyorum ki bazılarınız yanlış dövüyorsunuz. bildiğiniz gibi dayak benim uzmanlık alanım.

susamam parçasında yer almış rapçilerden biri olan miraç, parçayı hdpliler ve fetöcüler de paylaşıyor, ben bundan rahatsızım bağlamında bir tivit attı. bunun üzerine şanışer de hiçbir siyasi düşüncenin karşısında değiliz paylaşımını yaptı.

bu paylaşımları bağlamına oturtmadan döverseniz, dayak boşa gider.

dayak neden atılır
  • bizi daldigimiz uykudan uyandıran kişi.

iyiki var..
  • bu ara fazlasıyla dinlemeye başladım kendisini ki bunda (bkz: susamam) payı da büyük. şu an en sevdiğim parçaları (bkz: beni bana yar etmezler) (bkz: gel) (bkz: ben kimim) (bkz: günleri geride bırak) ki hiçbiri aşk içermiyor genel olarak sözleri birbirine benzer art arda dinleyince aynı şarkı bile sanılabilir. sisteme karşı çıkma özetle. ama melodisi insanı sarıyor, bana sagopayı andırıyor. bir de kendisi çok tatlı maşallah.
  • adam resmen nakarat okumak icin dogmus.
  • söylesem 'ne diyon dalyarak' diyecek olanlar olacağı için tekrardan geldik sözlüğe.
    kendisini 8 10 senedir dinlerim. tanımam, etmem şarkıları hariç. sadece dinlediğim ve gördüğüm kadarıyla yorumlarımı yapacağım.
    burada, bu piyasada olmasının sebebinin (bkz: fuat ergin) olduğunu ne kendisi ne de ben inkar edebilirim.
    son yaptığı muhteşem, kusursuz işten sonra dinleyenlerimin 1.5 katına çıktığını düşünmekteyim. kesinlikle sonsuz güzellemeleri hakeden bir iş. üzerinde günlerce konuşulacak analizleri olan bir proje fakat bu projenin ortaya çıkmasıyla ilgili birkaç söz söylemek isterim.
    yaz başında çıkan omurga 2 albümü ile ne kadar progressive bir iş yaptığını yaz sonunda görebildik. o ağır ve duyanın bile dinlerken kaldırmakta zorlanacağı birkaç satırı omurga 2 albümünde de duyabiliriz. bu alt yapıyı sağlayan kişi fuat ergin'in ta kendisidir. birkaç gün önce soru-cevap'ta da kendi söyledi fuat ergin'in adını fakat adını dile getirmekten öte yaptığı iş ile görüşünü ortaya koyabilmiştir. bu bir insanı idol almaktan öte kendine bir hayat çizmektir. o hayatı çizdiğini yıllardır görebiliyorduk fakat bunu türkiye'ye de duyarmak için bir proje lazımdı. susamam'ın amacının bu olmadığını hepimiz biliyoruz ama yaptığın iş ile hakettiğini alabildin.
    ama susamam'ı dinleyen herkesin en az bir kere omurga 2 albümünden sonrası yok parçasını dinlemesini tavsiye ederim. dediğim her şeyi daha iyi anlayabilirsiniz.
  • susamam ile tanıdığım yürekli rapçi. delikanlı adammış sanatıda yüreği de kocamanmış helal olsun
  • zeki düzeyli entelektüel bir adam
  • susamam ile tanıdığım müzisyen. merak edip diğer şarkılarını da dinledim. gayet hepsi güzel, hepsi ayrı ayrı anlamlı. kendisi de pek tatliş. camiasındaki en beybi kişisi olabilir. başarılarının devamını dilerim.
  • susamamla son dönemde değerini buldu ergenlikte dinlediğimiz bir rapi ver bana nın başında ettiği küfür hayatımda tek beğendiğim küfür olabilir. rafet el romanla yaptığı şarkıdan hep pişman olmuştur bunu da dokuz yıl öncesine mektupta tekrar duyabilirsiniz ama her zaman bir trap çizgisi olmuş duyarlı minnoş bir rapçi abimiz kardeşimizdir
hesabın var mı? giriş yap