• orada burada şans getirir çok iyidir diye satılan bambu çeşidi. şans kısmını bilemiyorum fakat evde çok güzel dekorasyon malzemesi olarak kullanılabiliyor.
  • suya koyuldugu zaman belli bir sure sonra kokleri inanilmaz bir hizda buyuyen bitki. insani ayda bir daha buyuk bir vazo almak zorunda birakmasindan mutevellit, vazo ureticilerine sans getirdigine karar verdigim sempatik yesillik.
  • anavatanı uzakdoğu ülkeleri olan, bulunduğu ortama şans ve bereket getirdiğine inanılan bitki. aynı zamanda ölümsüzmüş de. yani siz öleceksiniz o size şans getirmeye devam edecek. sadece yeşil bir saptan ibaret olsa da, kendisiyle konuşulduğu zaman minik yapraklar verdiği görülmüştür. ben de benimkiyle konuştum az önce, dedim ki "her yaprak verdiğinde bana şans getirdiğine inanacağım". bakalım sahibini ne kadar seviyormuş zaman içinde göreceğiz...
  • şık bir dekorasyon bitkisi. * güneş istemez, toprak istemez. sadece kireçli olmayan su ile * aylar, yıllar boyunca yaşar. ancak 15 günde bir suyunun komple değiştirilmesi gerekir. vazosunun içine incik-boncuk atarak daha hoş bir görüntü elde edilebilir. şans getirip getirmediği konusunda ise fikir sahibi değilim. evime geldiğinden bu yana (1.5 senedir) sayısal lotoda üçten fazla tutturamadım.
    evde bitki yetiştiremeyen, tüm çiçeklerini öldürmeyi başaran kabiliyetsiz kişiler için güven tazeleme işlevi de görür. ölmez çünkü bunlar. siz de kendinizi matah birşey zannedersiniz.
    kedi sahipleri için de uyarı: bu özelliği * nedeniyle pek normal karşılamadığım bu bitki, bir kedi için normal ve yenmesi gereken bir bitkidir. ve kediler bunları da yer. en azından yemeye çalışır. hatta uzun ve tuhaf görüntüsüyle bir kedi için diğer çiçeklerden çok daha caziptir.
  • ikea'da 2.50 liraya alınabilir. vazolar da 1 lira zaten ohh..
  • kedi ve kopeklerin bunyesinde toksik etki yaratan, diger bir deyisle bu bunyeleri zehirleyen super bir bitkidir.

kaynak: (bkz: http://www.aspca.org/…me=pro_apcc_toxic_ribbonplant)
  • evde bitki yetiştirebilmeme rağmen ve köklerini de budamadığım halde öldürebildiğim bitkidir. kalanları gruplar halinde ayırmak gerekirse, fazladan su bardağı alın. evdekiler yetmeyebiliyo.
  • evimdeki en sorunsuz bitki. 3-4 yıldan beri cam vazosunun içinde, aklıma estikçe değiştirdiğim suyundan yudum yudum içerek, etliye sütlüye karışmadan, kapris mapris yapmadan yaşayıp gidiyor.
  • bu bitkiyi rüyada görmek; engeller ve hayal kırıklıklarının hayatınızdan çıkışını müjdeler.
  • su dolu vazoda yetişmiyor bu. yetişiyor diyen yalan soyler.

toprak saksiya ekince 1 metreden daha fazla boy atiyor.
hesabın var mı? giriş yap