• 1945 yılında kurulmuş italyan sabun üreticisi. sabununu, kolonyasını bilmem ama. tıraş sabununda premium sınıf ürünler çıkaran marka. geleneksel tıraş olanların mutlaka denemesi gereken tıraş sabunu. mfw * gibi tıraş sabunuyla aynı veya bir tık ilerde bir ürün. kolayca köpük yapılan ve yüzünüze bariyeri koyup en hassas ciltlerde bile kızarıklığa, tahrişe izin vermeyen tıraş sabunu. nerden mi biliyorum? yüzüm bebek götü gibi hassas ayrıca jileti vurduğun anda kızaran,yanan ama hayvan gibide kılları olan bir yüze sahibim ordan biliyorum.

özellikle 70. yıl özel serisi kutusuyla birlikte favorimdir. benim gibi boyun kısmı tahriş olan ve hergün tıraş olmak zorunda kalan hayvan gibi sert kıllı anadolu erkeklerine özgü yapılmış. hani ürün öyle bir cildi nemlendirip kalkanı koyuyor ki tıraştan sonra aftershave balm bile kullanmaya gerek kalmıyor ama ben kullanıyorum o ayrı. kısaca tıraştan sonra kaşıntı, yanma sıfır.

kendi kişisel kolleksiyonumda favorim olan kıllı anadolu erkeklerine hitap eden diğer tıraş sabunları için.

(bkz: mitchell's wool fat)
    (bkz: tabac)
    (bkz: taylor of old bond street) avokadolu modeli.
  • cosmo serisine sahip olduğum italyan tıraş kozmetiği üreticisi.
    metal kutudaki tıraş sabunu ve elegant aftershave balmının aksine tıraş öncesi(bkz: preshave) yağının kokusu doğallıkla iğrençlik arasında gidip gelmektedir. daha fırçaya sabunu yüklerken bile mükemmel kokular ortaya çıkartan ancak yüzüne preshave sürdükten sonra oluşan “kekik serpsem kahvaltı , sarımsak sürsem rakı mezesi olur bundan” hissiyatı ( egeliyim ben oğlum normalde severim zeytinyağı kokusunu) tıraşın sonunda sürülen balm ile kendisini affettirir.
    hangisindendir (aftershave? preshave? sabun?) bilinmez sanki yüzünüzü bulutla tıraş etmişsiniz gibi acısız ve tertemiz bir his yaşarsınız.
  • mükemmel derecede başarılı tıraş sabunu üreticisi, köpük üretmesi kolay(dandik bir domuz kılı ile bile kremamsı parlak bir köpük elde edilebiliyor), üretilen köpük ise a+. kokuları ise premium düzeyde. her şeyiyle fevkaladenin fevkinde bir sabun üreticisi.
hesabın var mı? giriş yap