• bir gün sarhoş bir fare psikologa gider. yav der içip içip duruyorum ne olacak benim bu halim.

psikolog der ki karşıda bir sirk açılmış oraya git. orada herkesi güldüren bir palyaço var.

fare de der ki o palyaço benim..

edit: fare.
  • fare, bir peynirciden hellim peyniri alırken eski kaşar reyonundan bir adam çıkıp bunu da deneyin fare bey demiş. fare de "ne beyi hayvan ben bayanım." demiş. adam "kusura bakmayın fare hanım başınızda örtü olmayınca ben sizi erkek şey ettiydim." demiş. neyse, fare sonra evine gidip çocuklarına yemek hazırlamış, bir güzel yemişler üstüne çoluk çocuk tekila içip sarhoş olmuşlar.

ufak çocuk fare "anne" demiş, "limon bitti, ben limon almaya gideyim, tekila limonsuz olmaz.". ortanca çocuk fare de "o zaman ben de tuz almaya gideyim." demiş. daha sonra limon almaya giden ufak çocuk fare limoncudan 2 tane limon istemiş. limoncu "eski kaşar da ister misin?" demiş, çocuk yok demiş. 5 dakika sonra tuz almaya giden ortanca çocuk fare "bana bir tuzluk tuz demiş." adam "emrin olur başka bir isteğin var mı?" demiş. ortanca fare de yok demiş. tam dükkandan çıkıp eve gidecekken vitrinde gördüğü peynir dikkatini çekmiş. içeri girip "bu ne bana ondan versene yarım kilo" demiş. dükkan sahibi "he o mu, o eski kaşar çok lezzetlidir." demiş. "ben sana 1 kilo vereyim".

daha sonra çocuklar eve gelip tekilanın yanında eski kaşarı açmışlar. fakat o da ne! paketten eski kaşarla birlikte kedi çıkmasın mı? anne fare, kediye korkuyla "sen de kimsin?" demiş. "ben" demiş kedi, "sarhoş fare fıkrası'ndaki adamın kedisiyim, çok meşhurum beni herkes duymuştur, ekşi sözlükte başlığım bile var. siz beni tanımıyor musunuz yoksa, bilmiyor musun ya? mümkün değil". anne fare "valla bilmiyoruz." demiş. kedi duyduklarına inanamamış "ben de kendimi meşhur zannederdim, meğer yıllarca kandırılmışım." deyip eski kaşarı bir güzel yemiş ve intihar etmiş.
  • bir şarkı da benden dedirten başlık.
  • duyan duymuştur da duymayanlar için anlatılması gereken bir fıkra da ben anlatayım mı?

ya da siktir edin fıkrayı da güzel bir şarkı dinleyin, yatın uyuyun. hem öykü gibi de bir şey.
  • bir gün bir sözlükte format varmış. sonra yazarlar amına koymuşlar o formatın.

bu daha yeni bilen bilir.
  • duyan duymuştur da duymayanlar için anlatılması gereken fıkra.

adam bir meyhanenin barında içerken barın üzerindeki bir fare adamla birlikte içmeye başlamış. sonunda adam da fare de sarhoş olmuşlar.

bardan çıkmışlar ve sokakta nara atmaya başlamışlar. civardaki evlerden birinin penceresi açılmış, bir adam camdan sarkmış ve "nara atmayı kesin, gelirsem gebertirim" diye bağırmış. bizim sarhoş da adama "gel aşağıya" diye bağırınca fare bağırarak "kedini de getir aşağıya" diye eklemiş...
  • hasan mezarcı sen misin?
hesabın var mı? giriş yap