şükela:  tümü | bugün
  • sarhoş mantığı: "höh bee. süper içiyorum şerefsizim. kaç? yedi duble mi oldu ne oldu? dur bi tuvalete gidiyim geliyim, bi tek daha götüriyim. kaymak bu rakı be kaymaak."

gerçek:

"-nahit abi, şadan abi tuvalete gitti ama halini hiç beğenmedim. bi bakalım şuna. geçen sefer üstüne başına kusup bi de tuvalette sızdıydı"
  • kişinin sarhoş olduğunda mantığını kullanabildiği hipotezi ispatlanırsa teoriye dönüşme olasılığı olan varsayım...
  • 10 op
    20 go to 10
  • " dur sunu da yapayim sorarlarsa sarhostum derim."
  • sarhoş olmayanların anlaması mümkün olmayan mantıktır.anlamak için çaba harcanması sadece vakit kaybı olacaktır.en güzeli he he deyip geçilmelidir.sarhoş olup kendini hasta zannedenleri anlamak mümkün olamayacaktır zira.
    -neden bu kadar içtin sen ya?
    -neden kızıyorsun,geçmiş olsun desene?
    -sarhoşsun,hasta degilsin
    -bi geçmiş olsun diceksin ya,ufff ne uzattın
  • sarhos mantigi: iciyorum anasini satayim,yemisim dersleri,sorunlari,hayati...

ertesi sabah : alo...abi bulusalim mi ya kutuphanede?calisiriz falan...
  • şuradan da anlaşılacağı gibi bir dilcinin sarhoşluğu bir sayısalcı veya sözelcinin sarhoşluğundan iyidir. dilci sarhoşken bile dillerle ilgili bilgiler vermek onun asli görevidir.
  • kafayi bulduktan sonra kisilerin degisime ugrayan dusunce yapilari. ornegin:

sarhos mantigi: (dans pistinde) "offf, accaip guzel dansediyorum be; evet karilar hasta bana"
    gercek: tempoyu tutturamamanin getirdigi bir abandone olma durumuyla beraber gelisiguzel sallanan eller ve kollar butunu. etraftan gelen "naapiyo lan bu herif" tepkileri.
  • looplardan ibarettir.sarho$ ki$iyle yapilan muhabbette,ki eger siz oldukca bir ayiksaniz cok fena,konu$ulanlari dinlemenin yerini bir sure sonra, tekrarlanan cumlelerin istatistigini cikarma eylemi alir.
  • ne kadar sarhoş olduğuna bağlıdır kişinin,çok alkol alındıysa mantık bir nebze vardır ama beyin kurulan bu mantık silsilesini yerine getirememektedir,düşünülen şeyler bir türlü gerçekleştrilemez sarhoşken,tuvalete gidicem dersiniz bir bakarsınız mutfaktasınız...