• bu karakterin basrolde oynadigi ayri bir dizi cekilmesi icin imza kampanyasi falan baslatmayi dusunuyorum.
  • bir kadına, kendisinin aslında kevin costner olduğunu söyleyip onu bu konuda ikna ederek kadınla yatmış deha. artık ne kadar iyi bir avukat ve ufku geniş bir adam olduğunu siz tahmin edin.

ayrıca söylemeden edemem, başınız mı sıkıştı, better call saul.
  • dizi tarihinin en iş bitirici adamlarından biri. hakkında derin analizler yapacak değilim. ama bir konu var ki canımı çok sıkıyor arkadaş.

neden kimse bu adama teşekkür etmiyor lan? white'ın işini görür pinkman'ı ipten alır, mike'ın götünü kollar, narkotikle dalaşır, ajanları ayar manyağı yapar, kasa görevi görür, dağıtımla ilgilenir, başı sıkışan konu ne olursa olsun "better call saul" çığlıklarıyla kendisine koşar. her zaman her sıkıntıyı bir dolu seçenekle çözer. bak herkesin birbirini ayakta götürdüğü ortamda sadakatinden bahsetmiyorum bile. eee? biriniz teşekkür edin lan. allahsızlar!!11!

ama yookk. yumruk manyağı yaparlar, hakaret arsızı ederler adamı. öbürü gelir ayaklarını kırmakla tehdit eder. çok mu zor lan? sulu sulu sarılın demiyorum. bir elini sıkın, bir sırtını sıvazlayın, bir "you saved my ass, yo!" deyin. gece gece gerildim yeminle ya.
  • breaking bad'in pis işler avukatı, en eğlenceli karakterlerinden biri. özellikle walter white ve jesse pinkman ile biraraya geldiğinde çok komik sahneler yaşanabiliyor.
    en sevdiğim ise, 3. sezon 7. bölümde walter'ın suratı darmaduman olmuş pinkman'ı görüp şok olması akabinde saul'un ona dönüp ''congratulations. you are now officially the cute one of the group. paul meet ringo. ringo, paul.'' demesidir sanırım.
    (bkz: paul mccartney)
    (bkz: ringo starr)
    (bkz: the beatles)
  • dizi tarihinin en iyi benzetme yapan karakteri.

* "saul goodman... ezilenlerin son savunma hattı o. biri sana kazık atmaya kalkarsa seni kurtaracak kişi o. biri üstüne basmaya kalkarsa sivri bir diken o. goliath ensende soluyorsa sapanı tutan adam saul. "

* "şahsen, ben 19 yaşındayken verdiğim bazı aptalca kararlardan sorumlu tutulacak olsam... vay canına. eminim şu an kilisede büyük bir 'amen' alırdım."

* "biz avukatlar, sağlık sigortası gibiyizdir. hiç gerekmemesini umarsınız ama sigorta yaptırmamak? olmaz."

* " teknikten size 9.6 ama kurban seçiminizden 0.0 veriyorum."

* "lord vader nerede?" *

* "buranın üçte biri ona ait. evet. kaç koltuk var burada, 12 mi? dört tanesi chuck'ın. bu ışıltılı zamazingolardan beş tane var. bir tam üçte ikisi chuck'ın. evet."

* "varoşlara gidip plazma satsam da olurdu."

* "tepetaklak düşüyorsun, götü başı dağıt, özel olsun."

* "hammurabi kanunları'nı duydun mu? ceza suça uygun olsun. göze göz?"

* "hey, ölüm cezasından altı aylık şartlı tahliyeye ikna ettim. şimdiye kadar ki en iyi avukatım."

* "niye o uzay battaniyesindesin?"

* "yargıcın, anneni görmesi gerekiyor. hayır, amca işe yaramaz."

* "köprü altındaki muzip cüce gibisin." *

* "albuquerque ile ilgili bildiğim iki şey var: bugs bunny oradan sola dönmeliymiş ve yüz kere denesem buranın adını doğru yazamam."

* "saat iki diyor ama ho chi minh saatiyle olabilir. "

* "senin, şeytanın götünden çıkan bok kokunu çekiyorum ama sen iki sanığı birbirinden ayıramıyor musun?"

* "hayır, vücudunda kalbe benzer bir şey olduğuna inanmayı reddediyorum."

* "silikon vadisinde dedikleri gibi, ' bu bir arıza değil, bir özellik."

* "bak, hhm parlak, kaliteli ve ağzına kadar avukat dolu... ve onlara kıyasla ben tıpkı walmart'a rakip limonata satan bir çocuk gibiyim."

* "kilisemi, bu kayanın üzerine kuracağım."

* "üstlerde, böyle lüleler olsun, bilirsin. spartacus'teki tony curtus gibi. evet, spartacus'teki banyo sahnesi gibi."

* "bu bir klasik. davud, calut'a karşı hikayesi."

* "ben james mcgill. diğer amerikalılar gibi kendi kendimi eleştirdim."

* "biliyorum, albuquerque, küresel entrikanın merkezi..."

* elini sıkan yaşlı müvekkil adayı için " bu ne güç, delikanlı. dikkat et, o vasiyet yazan elim." der.

* "bak, bay ehrmantraut'un oynak gözleri ve şen şakrak canlı kişiliği sizi aldatmasın. "

* "baştan başlayın. incil'in yaratılış'ından bahsediyoruz."

* "bir jigolo değilim, eğer ima ettiğiniz buysa."

* "howard'a yaz. kodunu hala hatırlıyorum: 1933. hitler'in iktidar olduğu yıl."

* " ... bu salvador dali gibi yaratıcı. "

- " evet, merak etme, chuck. duyduğun koku duman değil. benim. bu herif yanıyor. küçük kardeşin, bugün schweikart'a gününü gösterdi."

* "erin brockovich gibi bu davanın hakkından geliriz."

* "yaşasın şeytan. karanlık güçlere teslim oluyorum."

* "belize... güzel yer, yani ben öyle duydum. oraya gitmeyi isterim ama kabul edelim. bu hiç olmayacak. hiçbirimiz bu kasvetli çölü terk etmeyeceğiz."

* "hey, sen kevin costner değilsin. " deyince o da " dün gece öyleydim. " der.

* “sen gizli fotoğrafçılığın ansel adams’ısın."

* “seninle dedikodu bile yapılmıyor.” *

* “ayrıca biri papa’yı arasın çünkü senin tasvirine göre bir aziz olmalıyım; rahibe teresa ve ben, listenin en başındayız.”

* “dünya, güneş’in etrafında bir kez dönünce geri geleceğim.”

* “okulda, kapitalizm öğretmediler mi sana?”

* “ adama bak. peruk kiralamış. alfred hitchcock gibi.”

* “o cin bir daha lambasına geri dönemeyecek.”

* “tanrı neden yılanları, avukatlardan önce yarattı? alıştırma olsun diye.”

* “altın mı sıçıyorsun?”

* “ … tanrı bize iki göz vermiş. bakması daha güzel. eller ve iki ayak. beş parmak ve meme uçları. bir meme ucu yeterdi. haklı mıyım?”

* “… matrix’teki gibi her şey kontrolüm altımdaydı.”

* "benim tüy siklet, senin kızgın boğaya karşı kendini korumuş."

* "bayan hower. size iyi haberlerim var. zırhımı kuşanıp biraz mızrak dövüşü yaptım ama... kadim zamanlarda şövalyelerin yaptığı gibi."

* "... ben de bir an için sandım ki içi eroin dolu prezervatif yutturacaksınız."

* "küçükken kafa üstü düşürmüşler."

* "zührevi hastalık gibi ondan ona dolaştırmak yok."

* evinden çıkarılmak istenen bay acker'a, atını siken bir adam görseli verir " bakın, varsayın ki ben o adamım. mesa verde de at." der.

* "tanrı'nın bize bahşettiği şu dünyada daha ileri gitmenin anlamı yok, değmez."

* "sevgilisi, off-shore hesabı yok mu?"

* "doksana taktığım top ofsayttan iptal olmuş gibi sanki."

* "beni iç çamaşırlarımla yakaladın, tadını çıkar."

* "... aklının almayacağı dünyalara girdim ben... ben seni aşalı çok oldu. insan kıyafeti giymiş tanrıyım adeta!"

görsel
  • gerçek adı saul mcgill'dir. goodman soyadını müvekkillerinin yahudi bir avukat ile çalıştığı intibasını yaratmak için kullanmaktadır. university of american samoa mezunudur.
  • dizi tarihinde yaratılmış en iyi avukat karakteridir. ayrıca karakteristik ve ikna edici bir ses tonuna sahiptir.

(bkz: breaking bad)
  • tam bir orospu çocuğu karakteridir. sırf bu adama gülerken küfretmek için breaking bad'i evde kimse yokken izliyorum.
  • breaking bad'de beni hank schrader ile birlikte en çok eğlendiren adam.
hesabın var mı? giriş yap