• karşıt cenahın siyaset malzemesi yapacağı söylem.
  • ak itlerden bir itin ya da bir grup itin özel çalışması gibi duran sapıklık. biri kayda alıyor, yüzü görünmeyen birinden şok edici bir söz geliyor ve kamera o tarafa dönme gereği bile duymuyor. başörtülü bacının üstüne işeyenleri de çok duyduydu bu kulaklar. her duyduğunuzun peşine takılmayın amk, uyanık olun. bu itlerden herşey beklenir.

edit: kamerayla çeken bizzat kadının kendisiymiş, kadının kimliği de ifşa olmuş, yani olay kurmaca değilmiş, uyaranlara teşekkürler. en kalbi duygularımla ak itlerden özür dilerim.
  • kafası hayrolmuş bir sayko beyanatı.

kendini fedai olarak tanımlamış, eylemlerime devam edeceğim diyerek not bile düşmüş.* giderek ne değişik bir ülke haline geliyoruz baba, çay demle otur gül.
  • atatürk bunu duysaydı eminim bu salak karıyı sınır dışı ederdi.ulan sanane,herkes özgür bu ülkede.hem atatürk'ü sevip hem de özgürlük kavramına bu kadar uzak olmak nası bi gerizekalılık lan.sen kimsin de kimin kafasına sıkıyorsun amk kevaşesi.
  • aptallığın, aptal olmanın, herhangi bir grubun/fraksiyonun/güruhun tekelinde olmadığını herkese göstermiş teyze.
  • kemalist teyze modelinin son derece popi olduğu sosyal medya zamanlarında yaşıyor olmamızla beraber bu ablamızın sesi de sarı saçlı, parlak koyu pembe ruhlu saçları fönlü kemalist teyzeleri göz önüne getirmiş olmalı fakat ne yazık ki facebookta ablamızın hesabının linki "linç" amacıyla paylaşılırken ben de tıkladım tabi.(yanlış anlaşılmasın amacım linç etmek değil de işte merak) ablamız ülkücü, esmer bir abla. arka fonda tabanca şoplu profil fotoları söylemini de destekliyor.
  • yanlış bir söylem olmakla beraber; bu söylemi eleştirenlerin de yanlışa saptığını görmemizi sağlamış sözdür.

atatürk'ü sevmeyebilirsin, ilkeleri ve düşünceleri sana ters gelebilir... fakat her şeyden öte, ne olursa olsun saygı duymak zorundasın. otobüs içinde ayağa kalkmayan insanlar (biri geç kalkıyor, yanındaki zoraki kalkıyor) saygı göstermediklerini açıkça ifade ediyorlar bana kalırsa, böyle yaparak. zira dediğim gibi saygı duysalar ayağa kalkarlardı.

öte yandan bu söz faşistçe bir söz değildir. faşistlik ile ırkçılığı veyahut dikta ettirmeyi karıştırmayın. faşizm milliyetçilik demektir, faşizmde vatan ve millet duyguları en ön plandadır ve her yerde vurgulanmakta geri kalınmaz. bu kadının yaptığı dikta etmek, yani diktatörlük oluyor diyebiliriz. ya da gerici bir kafa yapısı var, her neyse. gerçi günümüzde milliyetçiliği bile ırkçılık sananlar var ama neyse, onlarla hiç uğraşamayacağım.
  • kemalist değil, bir atatürkçü olarak o otobüste olup diğer sessiz kalanlar gibi olmadan itin götüne sokardım o kadını. keşke o otobüs müdür, metrobüs müdür her neyse orada olaydım ve yanımda bunu diyeydi. ha bunu ramazanda oruç tutmayana tepki gösterene de, sırf kürt diye birini aşağılayana da, işte böyle işgüzarlık yapana da söylerdim. söyledim de.. o yüzden kendimden emin bunu dile getirebiliyorum.

tanım: atatürk'ün hayatta olsa "sus kadın, bırak beni seven sevsin, sevmeyen sevmesin" diyerek susturacağı yobaz kadın barındıran video.
  • kesinlikle savunulucak bir tarafı olmayan durumdur. savunanlar kesinlikle tarafsızlığını yitirmiştir bence. bu hükümetten tiksinen, ayrıca koyu bir atatürk'çü ve chp'li olan ben bile, bu hanımefendinin söylediği sözden dolayı tiksinti ve acıma duymaktayım.

evet herkes herkese saygı duymalıdır, buna kimsenin karşı çıktığı yok. lakin kimse ayağa kalkmak zorunda değil. bugün ben işyerindeyken saygı duruşunda bulundum. lakin herkes nasıl namaz kılmak, oruç tutmak vb. aklınıza her ne gelirse bunlara saygı duyup, yapmak zorunda değilse eğer, bunu yapmak zorunda hiç değildir. o an saygı duruşunda, biri kalkıp atatürk'e küfür etse bile beni ne alakadar eder arkadaşım? ben kalkıp töbe haşa allah'a peygamber'e küfür etsem kime ne? insanlara bişeyleri dikta etmeyi, onları kendi kalıplarınıza, kurallarınıza sokmaktan bi vazgeçin artık.
hesabın var mı? giriş yap