• gerçek demokrasi , gerçek hukuk başka bir şey...
  • burada böyle bir cümle sarf edildiğini duysak, kim bilir neler olurdu?
  • bunu tayyibe dese birisi ne olurdu acaba...

gerçi kendisi de hizmetkar olmaya geldik diyor ama xd sanıyorum ki silivride bir yatak daha ısınırdı...
  • tarihin en doğru cümlelerinden birisi.

bunu tüm devlet görevlilerine haykırmak lazım. özellikle de belediye başkanlarına. lan daha dün bana yalvarıyordun oy diye, hizmetkar olacağız diye, bugün koltuğa oturdun ve göremiyoruz bile.

benim seçtiğim, benim sayemde o refaha ve güce sahip adam, beni eziyor. bunun adı demokrasi değil işte.
  • şaşkınım.
    en sondaki kişi resmen “size saygı duyuyorum, ama oyumu size vermiyorum” dedi. ben hemen “oyunu da al git” gibi bir cümle bekledim, olmadı. çünkü ey macron sen kimsin ki ağzın laf yapsın? az biraz bizimkileri izle de de öğren halk ile nasıl muhatap olunur.
  • esasen doğru, fakat ülkemizde kulağa deli saçması gibi gelen söylem.
  • işinden kovulup ailesi ile birlikte sürülecektir. arka kapıdan korumalar eşliğinde çıkarılıp, bir temiz dövüldükten sonra, kimliğine el konulup karakoldan gelip alırsın diyerek öylece bırakılacak, hakkında devlet büyüklerine saygısızlık dan dolayı dava açılıp, zilyon frank, pardon euro’luk dava açılacaktır. hadsiz köpek seni...
  • linkte yer alan konuşma metni, okuduğumda beni hüzünlendirdi. (bkz: siz) kelimesi, (bkz: kibar) bir insan, (bkz: teşekkür etmek) falan çok enteresan geldi. en önemlisi insanların konuşmasına izin veriliyor. ağzını kapatan, üzerine çullanan korumalar falan yok.

ne biçim tartışma lan bu, fazla kibar. sevmedim..
  • biz çalışanlarımıza en az 500 odalı bir kaç saray, 80'e yakın araç, 3-4 tane boy boy uçak helikopter ve bilumum danışman temin ediyoruz. gelsin biz de çalışsın dediğimdir.
  • demokrasisi sorunlu tüm ülkelerin cumhurbaşkanları ve vekillerine hatırlatılması gereken basit bir gerçektir.
hesabın var mı? giriş yap