şükela:  tümü | bugün
  • teen slasher filmleriyle dalga gecen film. asil adi
    last summer i screamed because halloween fell on friday the 13th
  • korkunç bir film
  • kanal d nin süper makasları sayesinde hiç bi bok anlamadığımız film. kesip biçilmelere bir de iğrenç dublaj eklenince hiç bir laf esprisine gülünememiştir. alt yazılı ve sansürsüz verilse belki.. bir de şubat ayında kanal d de süper filmler izleyecekmişiz peh.hepsi 3. sınıf gişe filmleri. bu zevksiz film seçimi ve sansür anlayışı varken, kanal d film milm yayınlamasın lütfen. biz cnbce ve download ile idare ederiz.
  • ilk iki filmiyle bir nebzeye kadar başarılı sayılan fakat son iki filmiyle hayal kırıklığı yaratan, para kazanmak adına yapılmış bir amerikan film serisi. korkunç bir filmadıyla korku filmleriyle dalga geçmesi gerektiğini göstermesine rağmen milyon dolarlık bebek, world of war gibi bir çok korku türünden epey farklı filmle dalga geçmesi, senaristlerinin son filmlerinde senaryoyu ıkına ıkına yazdıklarına bir kanıttır bence. zira dördüncü filminde gülünecek çok az şey buldum ben kendi adıma.
  • serinin dördüncü filminde japon çocukla sarı saçlı kızımız arasında gecen japonca konuşma (ingilizce altyazı) kopmama neden olmuştur. alt yazıları okuyunca normal bir konuşma gibi geliyor ama konuşmaları dikkatli dinleyince bildiğiniz bütün japonca kelimeleri ve markaları sıraladığını görüyorsunuz.

(bkz: nissan honda mitsubishi subaru)
  • küçüklüğümden beri 20-25 kere tekrar tekrar izlediğimi hatırlıyorum, her seferinde güldürüyor, her seferinde ayrı ayrı detaylar göze çarpıyor.. "scream", "ı know what you did last summer", "the exorcist", "the shining", "the blair witch project", "the sixth sense" ve "halloween" gibi 70'li, 80'li ve 90'lı yılların kültleşmiş korku-gerilim-slasher tarzı filmlerine gönderme yapmışlar. eğer bu saydığım kült korku filmlerini önceden izlemişseniz ve o filmlerin meşhur sahneleri aklınızda hala kaldıysa bir de scary movie'yi dikkatli izlerseniz, hepsini görebilirsiniz. ımdb puanının düşük olması bu filmin kötü ya da vasat olduğunu kesinlikle göstermez.. 7.5/10
  • 2000 yılında yanılmıyorsam iki kez sinemada izlediğim ve baya gülmekten yarıldığım ama biraz önce tv'de denk gelerek izlediğimde hiçbir sahnesine gülmediğim film. zaman benden çok şeyler götürmüş.
  • ilk iki filmini tv'de kesik halde ve kötü ama bir o kadar komik türkçe dublajlı versiyonlarını izleyerek çok gülmüştüm zamanında.geçen aklıma geldi 2 günde 5 filmi de izledim.(türkçe altyazılı olarak)

ilk iki film hala aralarındaki en iyileri bence.bunda shorty'nin etkisi büyük diyebiliriz :) sonraki iki filmde de güldüğüm sahneler oldu ancak ilk iki filme yetişmesi imkansız.az önce son filmi izledimne kadar ashley tisdale ehh kıvamında olsa da anna faris aradı gözüm.

not:canı sıkılana 2.filmi her zaman tavsiye edebilirim her seferinde güldürmüştür.
  • 13-14 sene önce vcd'de izlediğim garip ama eğlenceli film.

türkçe dublajının da güzel olmasının etkisi vardı tabi.
  • 3. filmde pederin (charlie sheen) eşinin aracı ağaca çarpıyor ve kadın araçla ağaç arasında sıkışıyor. o filmin orijinalini bilen hatırlayan var mı?
    düzenleme:yeşillendirenlere eyvallah :)